Uczestnikom marszu przyświecało hasło: „Rodzina receptą na kryzys”. W czasie kryzysu ekonomicznego model funkcjonowania rodziny może być wzorem dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych i państwowych. Marsz jest zachętą do tego, żeby coraz śmielej domagać się realizacji wartości, które są najważniejsze dla ludzi i ma na celu ukazanie wielkość rodziny, zamanifestowanie przywiązania do wartości rodzinnych i szacunek do życia.
Spod kościoła farnego, w którym odbyła się msza święta koncelebrowana przez ks. biskupa Henryka Tomasika, barwny, rodzinny korowód prowadzony przez ks. Piotra Wlakiewicza, ruszył ulicą Rwańską i Żeromskiego na Plac Corazziego. Nad głowami powiewały transparenty z hasłami, „Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona”, Nie jestem sama, jest Tata i Mama”, „Oddajcie dzieciom tęczę” oraz pomarańczowe baloniki z Akcji Katolickiej. Wśród uczestników przemarszu można było spotkać przedstawicieli władz miasta i licznych partii politycznych.
Na Placu Corazziego odbył się festyn, podczas którego zaprezentowały się zespoły muzyczne rodzin Brendlów i Dominiczaków, oraz chór z radomskiej „Arki”. Na estradę poproszono również najbardziej doświadczone, pod względem stażu małżeńskiego, rodziny państwa Małeckich (54 lata) i państwa Włodarskich (57 lat).
Poza muzycznymi atrakcjami, na dzieci czekały również inne atrakcje sportowo – rekreacyjne, z nie przewidzianą już przez organizatorów, wspinaczką na kolana mistrza Jana, włącznie.
Festyn zakończył występ zespołu Tomasza Kamińskiego.
Każdy z uczestników festynu otrzymał również pamiątkę w postaci breloczka i nalepki z hasłem marszu.
Organizatorem marszu było Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej. Patronat honorowy objęli nad marszem ks. biskup Henryk Tomasik i prezydent Miasta Radomia, Andrzej Kosztowniak. Patronat medialny i prowadzenie festynu pełniło Radio Plus.