"5 grudnia 2014 r. minął rok od powołania do życia Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a tym samym rozpoczął się proces pełnej konsolidacji polskiego przemysłu zbrojeniowego. Przed rokiem czołowi politycy Platformy Obywatelskiej chwalili się podczas konferencji prasowych, że centrala PGZ została ulokowana w Radomiu oraz że będzie to dla miasta szansa na utworzenie nowych miejsc pracy i wpływy z podatków od osób fizycznych (PiT) a także od firm (CiT).
Mam nieodparte wrażenie, że kwestie dotyczące miejsc pracy i wpływów z podatków to kolejne zapowiedzi bez pokrycia. Niestety, choć główna siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej mieści się w Radomiu, to jej „serce bije” w biurze w Warszawie przy ul. Książęcej 4. To w warszawskim biurze pracuje Zarząd, spotyka się czteroosobowa Rada Nadzorcza. To tam w warszawskim biurze zatrudniani są nowi pracownicy a nie w „centrali” w Radomiu.
W związku z tym, że Polska Grupa Zbrojeniowa funkcjonuje już od roku, proszę o odpowiedź na następujące pytania:
Ile osób zatrudnionych jest w siedzibie PGZ w Radomiu?
Ile osób zatrudnionych jest w biurze PGZ w Warszawie?
Jakie jest miesięczne wynagrodzenie członków Zarządu i Rady Nadzorczej?
Jakie jest średnie wynagrodzenie pracowników biura PGZ w Warszawie?
Jakie jest średnie wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w siedzibie PGZ w Radomiu?
W jakiej wysokości podatek od osób fizycznych (PiT) został odprowadzony do Urzędów Skarbowych działających w Radomiu w okresie funkcjonowania PGZ?
W jakiej wysokości podatek od firm (CiT) został odprowadzony do Urzędów Skarbowych działających w Radomiu w okresie funkcjonowania PGZ?"
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>