Całość postępowania przetargowego podzielona jest na dwa etapy (tzw. przetarg ograniczony). W trakcie pierwszego etapu wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do przetargu. Wykonawcy zostaną ocenieni pod kątem doświadczenia, potencjału technicznego i kadrowego, a także sprawdzone zostaną możliwości finansowe danej firmy. Termin składania wniosków upływa 1. października bieżącego roku.
Do drugiego etapu przejdzie maksymalnie 20 firm. Wtedy otrzymają oni zaproszenie do składania ofert. GDDKiA podkreśla, że kryterium oceny będzie nie tylko cena (90%), ale również termin wykonania oraz okres gwarancji (po 5%). Trasa ma powstać w czasie 33 miesięcy. Do tego okresu nie wlicza się sezonu zimowego.
Budowa obwodnicy Radomia na parametrach trasy ekspresowej przewiduje dwie jezdnie po dwa pasy ruchu wraz z pasem awaryjnym. Równolegle wzdłuż trasy zbudowane zostaną drogi serwisowe zapewniające komunikację ruchu lokalnego. Dostęp do drogi będzie możliwy tylko w węzłach: Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów i Radom Południe. Ponadto wybudowane zostaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, urządzenia ochrony środowiska (takie jak zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, system odprowadzania wód opadowych, zieleń) oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>