19.02.2016
15:30 - "Spotlight", USA, od 15 lat;
17:45 - "Barany. Islandzka Opowieść", Polska, od 15 lat;
20:00 - "Dziewczyna z portretu", Niemcy, USA, Wielka Brytania, od 15 lat - premiera!
22.02.2016
18:30 - "Aktorka", Polska, dokumentalny, od 15 lat - premiera!
Opisy filmów
"Spotlight"
Michael Keaton, Mark Ruffalo i Rachel McAdams w filmie, którego scenariusz oparto na niezbyt odległych, autentycznych wydarzeniach. Spotlight opowiada historię dziennikarzy amerykańskiego pisma „Boston Globe”, którzy dotarli do ukrywanych informacji na temat pedofilii w Kościele katolickim. Dziennikarskie śledztwo doprowadziło do opublikowania raportu w 2002 roku i rozpoczęło proces ujawniania podobnych przypadków w ponad 200 miastach.
Spotlight w reżyserii Toma McCarthy’ego, twórcy m.in. Dróżnika, zyskał uznanie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i zdobył sześć nominacji do Oscarów, w tym w najbardziej cenionych kategoriach – za najlepszy film, dla najlepszego reżysera i za najlepszy scenariusz oryginalny.
"Barany. Islandzka opowieść"
„Lubię ekscentryków i dziwaków i chciałbym, żeby mieli swoje miejsce we współczesnym świecie” wyznał w jednym z wywiadów reżyser filmu. Jego najnowsze dzieło opowiada historię takich osób – dwóch skłóconych ze sobą braci, żyjących samotnie Islandczyków, hodowców rzadkiej rasy owiec. Gummi i Kiddi nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat, są niezwykle uparci, a dla obydwu ważne są tradycja i niezależność. Niespodziewane wydarzenia sprawią, że ich spór nabierze nowej dynamiki. Jaki finał będzie miała ta historia? Warto się przekonać!
"Dziewczyna z portretu"
- Dla mnie ta historia jest ściśle połączona z tą, którą przedstawia film "Jak zostać królem". To opowieść o tym, co jest między nami samymi a tzw. „lepszą wersją” nas samych. I o tym, jak udaje nam się pokonać blokady między nimi – powiedział o swoim najnowszym dziele reżyser Tom Hooper. Jego "Dziewczyna z portretu" to adaptacja debiutanckiej powieści Davida Ebershofa pt. "The Danish Girl".
Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku w Kopenhadze – to tu mieszka małżeństwo artystów, Einar Wegener i Gerda, którzy cieszą się już sporą popularnością. Pewnego dnia Gerda prosi męża, by pozował jej do portretu w damskiej garderobie. Jak ten fakt zmieni ich życie, jak na nie wpłynie? Tom Hooper odpowiada na te pytania, kreśląc historię niecodziennej miłości.
"Aktorka"
„[Ten życiorys] pełen jest paradoksów i gorzkiej ironii losu. Ten życiorys to temat na więcej niż jeden film” – czytamy w materiałach prasowych poświęconych "Aktorce". Reżyserki dokumentu poświęconego Elżbiecie Czyżewskiej skupiły się na tych latach jej życia, które spędziła w USA, a tłem filmu uczyniły „impresyjnie pokazany Nowy Jork”. Aktorkę wspominają między innymi: Meryl Streep, Beata Tyszkiewicz, Andrzej Wajda, Michał Urbaniak, Barbara Sass-Zdort i Daniel Olbrychski.
„Reżyserki nie pozwalają (…) zamknąć Czyżewskiej w jednej interpretacji. W wypowiedziach ich rozmówców wciąż jest sporo sprzecznych opinii, niepewności; dużo może, nie wiadomo i chyba.” – pisze Jakub Popielecki w recenzji poświęconej "Aktorce" i czyni z tego sposobu podejścia do bohaterki jeden z atutów filmu. Czy tak jest rzeczywiście? Warto się przekonać!
MCSW "Elektrownia" zaprasza również w inne dni do Kina Studyjnego Filmów Artystycznych. Kalendarz projekcji znajduje się tutaj.
Serdecznie zapraszamy!
Co zrobić, żeby wygrać bilet?
1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś polub FanPage Radom24.pl na Facebooku.
2. Polub i udostępnij post odnoszący się do tego artykułu na Facebooku.
3. W komentarzu do posta napisz, na który film chciałbyś się wybrać.
Na tej podstawie zadecydujemy o zwycięzcach, których o wygranej poinformujemy na Facebooku w czwartek po południu. Żeby przejść do posta - kliknij tutaj.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>