- Chcę nisko pokłonić się całemu Radomiowi – powiedział dyrektor TVP Historia, dr Doroszuk. – Radom i okolice to był dobry wybór. Powiem szczerze. Postawiłem na Radom, ale miałem wątpliwości. Proszę mi wierzyć, miałem wielkie wątpliwości, bo to było duże wyzwanie i ręka mi drżała na różnych etapach. Czy my temu zadaniowi, które zostało postawione przed tym filmem, podołamy. Dzisiaj mogę powiedzieć: Udało się na 102,2 procent. Ale żeby móc to powiedzieć, trzeba zdać sobie sprawę, że jest to olbrzymi wysiłek ludzi, na który składa się praca ekipy telewizyjnej, ale także rzeszy bezimiennych aktorów - statystów. Bez tego, bez udziału grup rekonstrukcyjnych, ten film byłby bardzo ubogi. Ten film to dokument - fabularyzowany, bo tak się to dzisiaj już to robi. Dlatego, nisko kłaniam się wszystkim grupom rekonstrukcyjnym, tym, którzy są tu obecni, ale także tym nieobecnym. Chciałem bardzo szczególnie, podkreślam to, podziękować młodzieży. To jest bardzo ważne. Stawiamy na młodzież i ta młodzież nas nie zawiodła. Panie kolego, - powiedział dyrektor Doroszuk zwracając się do Przemysława Bednarczyka, reżysera i scenarzysty filmu, - dobrze pan uczy historii. Mówię to jako były nauczyciel. Cieszę się bardzo, że ta młodzież tak aktywnie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Dziękuję wam serdecznie. Panie Przemku, muszę panu powiedzieć, jak nauczyciel nauczycielowi, że dziękuję panu osobiście.
W filmie reżyserowanym przez Przemysława Bednarczyka wzięły udział liczne grupy i stowarzyszenia. W produkcji pomagało wiele osób i instytucji. Wszyscy otrzymali uroczyste, choć skromne, podziękowania w postaci pamiątkowego dyplomu i płyty z filmem.
Podziękowania z rąk dyrektora Doroszuka i Przemysława Bednarczyka otrzymali:
Andrzej Kosztowniak – prezydent M. Radomia,
Sławomir Stanik, wójt Gminy Kowala,
Wojciech Ćwierz, sekretarz Gminy Kowala,
Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej,
Jan Gagacki, dyrektor Centrum Rzeźby w Orońskum
Grażyna Schabowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”,
Renata Metzger, dyrektor „Resursy Obywatelskiej”,
Marek Lipiec, wice dyrektor III LO im Czachowskiego,
„Vis Radom”, Zespół Artystyczno – Historyczny,
Grupa Macieja Kilarskiego 51 Drużyna Harcerska z Rzeszowa „Signi 1863”,
GRH „Żuawów Śmierci” z Buska Zdroju pod dowództwem Roberta Osińskiego,
Kozienickie Rekonstrukcji Stowarzyszenie Historycznej „Kozienice” Krzysztofa Zająca,
11 Pułk Ułanów Legionowych „Szwadron Radomski”,
22 Pułk Ułanów Podkarpackich z Garbatki,
Związek Strzelecki Oddział Radom,
Międzyszkolny Klub Jeździecki „Cwał”,
Bartosz Bednarczyk, komendant Hufca ZHP Radom,
Filip Frąk – najmłodszy aktor wcielający się w postać Józefa Brykczyńskiego.
- Dziękuję setkom osób, bo w realizacji filmu brało udział około 300 osób – powiedział Przemysław Bednarczyk, - i w imieniu tych osób dziękuję panu dyrektorowi Tadeuszowu Doroszukowi, że obdarzyli nas zaufaniem i mogliśmy zrealizować dla państwa ten film. Dziękuję za wszystko całej redakcji TVP Historia, za zaufanie i cenne, choć surowe, uwagi. Myślę, że przydadzą się na przyszłość.
Kanał TVP Historia jest kanałem, który został doceniony przez telewidzów. Otrzymał nominację do „Telekamery”. Znalazł się w grupie najbardziej znanych, popularno - naukowych i kulturalnych kanałów tematycznych, takich jak National Geographic czy Animal Planet.