Taniej można kupić już kawę, książki czy bilet do teatru. Do projektu przyłączyło się do tej pory 10-ciu partnerów. Karta będzie służyć przede wszystkim jako karta biblioteczna, ale umożliwi także skorzystanie ze zniżek w placówkach związanych z kulturą. - Karta to zachęta do tego, aby zapisywać się do biblioteki i też nieco szerzej myśleć o kulturze, o edukacji Dziś to nie tylko wypożyczenie książek, ale również forma spędzania wolnego czasu i tym akcentem chcemy zwrócić na to uwagę - powiedział Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
Lista partnerów Radomskiej Karty Kulturalnej ma się powiększać. Miejsca, w których będzie honorowana, będą oznaczone specjalną naklejką. - Resursa zaoferowała zniżki na publikacje. My faktycznie jesteśmy instytucją, która wydaje bardzo niszowe publikacje. Takie, które są adresowane do specyficznej grupy odbiorców, głównie miłośników Radomia - dodała Justyna Górska-Streicher, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".
Nazwę i wzór karty wybrali radomianie
Pretekstem do wprowadzenia nowej karty jest jubileusz stulecia radomskiej biblioteki obchodzony właśnie w tym roku. Nową nazwę i wzór wybrali czytelnicy. - W plebiscycie wzięło udział około 700 osób i to właśnie radomianie wybrali nowy wzór bibliotecznej karty, który jest inspirowany radomskimi mozaikami - poinformował Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Wymiana dotychczasowych kart bibliotecznych na Kartę Kulturalną jest dobrowolna i bezpłatna.