- Jestem szczęśliwa, że mogę to powiedzieć. Przyjechałam z jeszcze jedną wiadomością - Radom będzie wielkim centrum Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA - powiedziała dziś podczas otwarcia Centrum Powiadamianie Ratunkowego, marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
Spółkę zarejestrowano 5 grudnia z siedzibą w Radomiu na ul. Kozienickiej. Marszałek przekazała dokument rejestracji Polskiej Grupy Zbrojeniowej na ręce prezydenta Radomia. Spółka ma generować miliardy złotych obrotu. Marszałek podkreślała, że Radom to ważny ośrodek branży zbrojeniowej, gdzie "znajdują się zakłady produkujące szczególną broń, o szczególnej jakości."
Jeśli mamy Polską Grupę Zbrojeniową w Radomiu to CIT od dochodu będzie odprowadzany do budżetu miasta. Radom zasługuje na to, by stać na czele miast, które mogą pochwalić się w Polsce swoim znakiem jakości - mówiła marszałek i dodała: - Ci którzy, dziś nie zapominają o historii miasta muszą mieć w nim miejsca pracy. To miasto musi żyć i się rozwijać. To jest bardzo dobra informacja, dziś przed świętami, ta informacja otwiera nowe perspektywy dla Radomia, nie tylko w Polsce, ale i w kręgach międzynarodowych.
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. ma być jedynym podmiotem, który będzie prowadził wszystkie sprawy polskiego przemysłu obronnego. Dzięki niemu skonsolidowanych zostanie 11 spółek podlegających Ministerstwu Obrony Narodowej i ponad 20 Ministerstwu Skarbu.
- Konsolidacja tych spółek będzie podnosiła ich efektywność. Tych ponad 30 bytów prawnych trzeba sensownie połączyć. Oceniamy, że połączone będą miały obrót około 4 mld zł – mówił Minister Skarbu Państwa - Włodzimierz Karpiński. - W przyszłości chcemy w Radomiu stworzyć Centrum Techniki Wojskowej, gdzie będzie się odbywać proces przetwarzania tej techniki na potrzeby gospodarki.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>