Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Radny Szprendałowicz skarży się na działanie prezydenta

red. MG 2014-06-23 13:00:00

Zdaniem Piotra Szprendałowicza i zgłaszających się do niego przedstawicieli ze społecznych komitetów budowy dróg władze miasta lekceważą mieszkańców i ich problemy. Sprawa dotyczy zastrzeżeń radnego, co do zasad wyboru i kolejności realizacji inwestycji dogowych w ramach tzw. ''czynówek''.

- W związku z nagminnym łamaniem przez władze miasta zasad wyboru do realizacji tzw. ''czynów drogowych” oraz brakiem odpowiedzi prezydenta na nieprawidłowości zgłoszone w interpelacji radnego Rady Miejskiej, w dniu dzisiejszym złożyłem skargę na działanie Prezydenta Radomia w przedmiotowej sprawie - informuje radny Piotr Szprendałowicz.

Radny od dłuższego czasu informował władze miasta o praktykach wybiórczego wyłaniania zadań do realizacji. Jego zdaniem odbywa się to z pogwałceniem obowiązujących zasad wyboru. Piotr Szprendałowicz wskazywał jednocześnie propozycje rozwiązań, ograniczających możliwości manipulacji. Bez rezultatu.

- Zgłoszony przez mnie na sesji w dn. 28 kwietnia wniosek o przeprowadzenie kontroli problemowej w MZDiK, mimo ewidentnych przesłanek, został polityczną decyzją odrzucony - dodaje radny.

Radny Szprendałowicz w swojej interpelacji pytał m.in. o to na jakiej podstawie dyrektor MZDiK pisemnie zadeklarował przedstawicielom Komitetu Budowy Miejsc Postojowych Pawia 5, Pawia 6 i Limanowskiego 78 przystąpienie do ogłoszenia przetargu i budowy parkingu przed zaopiniowaniem wykazu wniosków o przebudowę ulic przez Komisję Gospodarki Rady Miejskiej. - W propozycji przedstawionej Komisji Gospodarki powyższe zadanie znajdowało się dopiero na 5 miejscu listy rezerwowej ulic wewnętrznych - informuje radny.

Wiceprezydent Igor Marszałkiewicz w odpowiedzi na interpelację radnego poinformował, że wyżej wymienione zadania inwestycyjne były ujęte w roku 2013 na liście zadań rezerwowych - ulice wewnętrzne. Po przeprowadzonych przetargach na wykonanie zadań z listy podstawowej powstały oszczędności w kwocie 750 tysięcy, co pozwoliło na ogłoszenie przetargu na w/w zadanie. - W związku z tym, że najniższa oferta przekroczyła posiadane środki finansowe, a komisja gospodarki nie wyraziła zgody na realizację zadania w okresie wykraczającym poza rok budżetowy 2013, czyli w latach 2013-2014 przetarg został unieważniony. W roku bieżącym zadanie (dot. ul. Pawiej i Limanowskiego) zostało ujęte na pozycji nr 1 zadań rezerwowych. Jeżeli po przeprowadzonych przetargach na realizację zadań z listy zadań podstawowych, powstaną oszczedności zostaną one przeznaczone na realizację tegoż zadania - wyjaśniał (7 maja 2014) w piśmie do radnego wiceprezydent Marszałkiewicz.

W tej sprawie Społeczny Komitet skierował wniosek o przeprowadzenie kontroli NIK.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych