Pasja Pana Jacka łączy w sobie wiele dziedzin, dlatego spotkanie może być interesujące zarówno dla fotografów, jak i przyrodników, płetwonurków, podróżników, a nawet miłośników historii ponieważ jednym z najważniejszych obiektów prezentowanych zdjęć będą wraki Morza Bałtyckiego – akwenu obfitującego w materialne ślady niespokojnej, historycznej przeszłości naszego kontynentu. Przed spotkaniem w podziemiach muzeum o godzinie 18-ej odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Pana Jacka. Wstęp na otwarcie wystawy jest bezpłatny. Oto co ma do powiedzenia główny bohater obu wydarzeń:
„Fotografuję amatorsko ponad 30 lat. Od ponad 10 lat także pod wodą. Część zdjęć wykonana została analogowym aparatem Sea & Sea MM III z dwoma lampami YS-120 TTL. Możliwości standardowego obiektywu 20 mm uzupełniłem przystawkami do makro fotografii oraz przystawką szerokokątną 15 mm. Uwielbiam fotografować podwodne klimaty z użyciem tylko światła zastanego. Kolejnym aparatem była cyfrowa lustrzanka Canon 20 D z obiektywem 10-22 mm, w obudowie Sea & Sea. W chwili obecnej posługuję się Canonem 5D w obudowie Seacam.
Jestem zrzeszony w Radomskim Klubie Płetwonurków „Konger” działającym przy Politechnice Radomskiej. Pełnię też funkcje instruktora M 1 LOK/CMAS, a także posiadam międzynarodowy certyfikat Instruktora Fotografii Podwodnej CMAS,
Do chwili obecnej prace były wystawiane jedenastokrotnie:
I wystawa „Rafy Morza Czerwonego”- październik 2002 Galeria „Migaweczka” Radom
II wystawa „ Barwy Rafy” - kwiecień 2003 Miejskie Centrum Kultury i Informacji Międzynarodowej Radom
III wystawa „ Spojrzenie z dna” – czerwiec 2003 Miejskie Centrum Kultury Pionki
IV Wystawa „Fotografia podwodna” – maj 2004 Galeria „Migaweczka” Radom
V Wystawa „Życie rafy” – marzec 2005 Galeria Klubu Studenckiego „Aula” Radom
VI Wystawa „Podwodny świat” – kwiecień 2005 Miejskie Centrum Kultury i Sztuki Galeria „4 Strony Świata” Pułtusk
VII Wystawa „Świat rafy koralowej i nie tylko” – październik 2005 Otwockie Centrum Kultury – Muzeum Ziemi Otwockiej
W czerwcu 2007 roku , jako współautor, wystawiałem fotografie w Senacie Rzeczypospolitej w ramach wystawy „Ekologia Bałtyku”.
VII Wystawa „Podwodna pasja” – maj 2009 Centrum Edukacji i Informacji Kulturalnej Olsztyn
IX Wystawa „Wraki Bałtyku” – maj 2009 Tarnowskie Góry
X Wystawa „Wraki Morza Bałtyckiego” – lipiec 2009 Miejski Ośrodek Kultury Radzionków
XI Wystawa „Urok podwodnych Mazur”- sierpień 2010 Regionalny Ośrodek Kultury Olecko
XII Wystawa „Fiordy” - wrzesień 2012 Gdańsk Klub Morskiej Przygody „Ołowianka”
Prace były wyróżniane i nagradzane na łamach „Magazynu Nurkowanie”. Opisuję znane mi najciekawsze miejsca nurkowe w Polsce i Morzu Czerwonym na łamach pism specjalistycznych takich jak „Wielki Błękit” i H2O. Tekst ilustrowany jest moimi zdjęciami. Zdjęcia mojego autorstwa wykorzystywane są w specjalistycznych kalendarzach , przewodnikach dla nurków oraz jako ilustracje w książkach poświęconych tematyce nurkowej. Aktualnie pracuję nad poradnikiem „Fotografia wrakowa”.
Ulubione akweny w Polsce to: wraki Bałtyku oraz Zatoki Gdańskiej, Zakrzówek z jego fantastycznymi ściankami oraz okoniami na płyciznach oraz Hańcza (108 m) ,. Zimą jest to nurkowanie podlodowe na jeziorach pojezierza augustowskiego . Za granicą: niezwykle uroczy Canyon w Dahab na Synaju, jeziora alpejskie oraz norweskie fiordy.
Od pewnego czasu pracuję nad dokumentacją fotograficzną wraków polskiego wybrzeża Bałtyku. Mam nadzieję, że choć w części udało mi się przybliżyć świat mrocznych i tajemniczych odmętów wód polskich - to autoprezentacja gościa Klubu Przyrodników.
Strona internetowa : www.madejski.rafy.pl