Jak podaje Małgorzata Chrabąszcz, do poszczególnych prokuratur rejonowych zgłosiła się następująca liczba interesantów: do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód -10, do PR Radom- Zachód -3, do PR w Kozienicach – 2, do PR w Lipsku -9, do PR w Grójcu – 6, do PR w Przysusze – 2, do PR w Zwoleniu – 0, do PR w Szydłowcu – 1, do Prokuratury Okręgowej – 10.
Z ogólnej liczby 43 tylko 16 interesantów wyczerpało kryteria pokrzywdzonych przestępstwem ofiar. Problemy ich dotyczyły m.in. spraw rodzinnych związanych z przemocą w rodzinie, z nadużywaniem alkoholu, oszustwami, groźbami karalnymi, naruszeniem tajemnicy korespondencji, podrobieniem podpisu na dokumencie.
- Prokuratorzy informowali w tych przypadkach o możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie, o uprawnieniach jakie przysługują pokrzywdzonym, o skutkach prawnych takiego zawiadomienia, odpowiadali też na różne pytania związane z przedstawioną sprawą. Z ustaleń wynika, że aż 27 osób zgłosiło się szukając porady w sprawach nie mających nic wspólnego z prowadzoną akcją dla ofiar przestępstwa, sprawy te dotyczyły postępowań administracyjnych, cywilnych. W takich sytuacjach osoby te były kierowane do organów właściwych dla tego typu spraw – wyjaśnia Małgorzata Chrabąszcz.
W ubiegłym roku do prokuratur zgłosiło się łącznie 47 osób, z których 27 miało status ofiar przestępstwa..