Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Prezes Fabryki Broni w zarządzie Polskiej Grupy Zrojeniowej

PGZ, cir 2014-12-08 15:24:00

Do zarządu PGZ S.A. dołączyli trzej członkowie zarządu: Dariusz Sokólski – odpowiedzialny na rozwój spółki, Tomasz Nita – odpowiedzialny za sprawy produkcyjne oraz Krzysztof Trofiniak – odpowiedzialny za handel i marketing. Tomasz Nita to dotychczasowy prezes Fabryki Broni "Łucznik".

Tomasz Nita

- PGZ pracuje nad zagwarantowaniem jak najszerszego udziału polskich firm w poszczególnych programach modernizacyjnych polskiej armii. W pierwszej połowie przyszłego roku zaprezentujemy strategię biznesową koncernu – zapowiada prezes zarządu PGZ S.A. Wojciech Dąbrowski.

Nowi członkowie zarządu to znani w przemyśle obronnym fachowcy, posiadający bogate doświadczenie w branży. Dariusz Sokólski pełnił funkcję prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2, Tomasz Nita stanowisko prezesa Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu, a Krzysztof Trofiniak funkcję prezesa Huty Stalowa Wola. Dołączyli oni do powołanych w 2014 r. Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGZ S.A. i Michała Świtalskiego, członka zarządu odpowiedzialnego za sprawy finansowe spółki.

- Dołączyli do nas najlepsi z najlepszych. Menedżerowie, którzy udowodnili, że potrafią sprawnie zarządzać spółkami zbrojeniowymi, także w trudnych ekonomicznie warunkach. Liczę, że potwierdzą swoje wysokie kompetencje w pracy dla PGZ. Od nowych członków zarządu wymagam ciężkiej pracy na rzecz integracji polskiego przemysłu obronnego, jego rozwoju i jak najszerszego udziału w procesie modernizacji wojska – mówi prezes zarządu PGZ S.A. Wojciech Dąbrowski.

W PGZ S.A. trwają prace nad udziałem polskiego przemysłu m.in. w programie rakietowym, modernizacji marynarki wojennej, bezzałogowych systemów latających i pancernym. Jednocześnie finalizowana jest formalna procedura konsolidacji polskiego przemysłu obronnego. Trwa ocena wyceny spółek II etapu konsolidacji przez biegłego. Planuje się, że rejestracja sądowa podwyższenia kapitału PGZ S.A., kończąca cały proces, odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia.

- Z jednej strony prowadzimy zintensyfikowane rozmowy biznesowe z polską armią na temat poszczególnych programów modernizacyjnych, z drugiej kończymy trudny proces konsolidacji kilkudziesięciu spółek. Jednocześnie spinamy bieżące projekty, z którymi przemysł nie mógł sobie poradzić przez długie lata. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli poinformować o przyjętych rozwiązaniach w kontekście produkcji armatohaubic Krab i modernizacji czołgów Leopard – mówi prezes Dąbrowski.

 

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych