Otrzymane dokumenty uprawniają zarządzającego do wykonywania operacji lotniczych przez statki powietrzne kodu A, B i C, w tym typu Boeing 737 czy Airbus A320.
- Wiele lat ciężkiej pracy zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat lotniska użytku publicznego, a dzisiaj decyzję o tym, że spółka Port Lotniczy Radom stała się zarządzającym lotniskiem cywilno-wojskowym. I to już jest fakt. Wojskowe lotnisko przeszło do historii. Wojsko będzie korzystało z lotniska cywilnego na zasadach współużytkowania – powiedział prezes Tomasz Siwak.
Przypomnijmy, że to ostatnie brakujące dokumenty warunkujące wykonywanie cywilnych operacji. Teraz radomskie lotnisko cywilne czeka na wybudowanie przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej urządzeń radionawigacyjnych DVOR/DME. PAŻP wielokrotnie zapewniał, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca września. Dzięki temu już jesienią rozpoczną się regularne połączenia z Radomia do europejskich miast.
Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>