Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym Uczelnia może ubiegać się o przyjęcie nazwy "uniwersytet" uzupełnione przymiotnikiem określającym jej profil, jeżeli posiada co najmniej sześciu uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym, minimum czterech uprawnienia w zakresie nauk objętych profilem uczelni. Politechnika Radomska spełnia te kryteria.
Władze uczelni nie kryją nadziei na to, że nowy rok akademicki rozpoczną jako władze Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. - Zmiana nazwy zdecydowanie podniesie prestiż naszej uczelni. Dla studentów i kadry nauczycielskiej poza tym właśnie prestiżem zmieni się niewiele. Wydziały oraz kierunki studiów nie zostaną zmienione - mówi Aneta MIrosz, rzecznik Politechniki Radomskiej.
Przypomnijmy, że od 1 marca Politechnika Radomska jest bogatsza o trzy wydziały, które powstały po przekształceniu poprzednich oraz zlikwidowaniu instytutów na prawach wydziału. Dzięki temu uczelnia może ubiegać się o studia II stopnia na kilku kierunkach. Powstały Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Wydział Filologiczno-Pedagogiczny oraz Wydział Informatyki i Matematyki.