Środa 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

PILNE! Sejm nadał nową nazwę Politechnice Radomskiej! Mamy uniwersytet!

kt 2012-07-27 09:49:00

Sejm RP przyjął na piątkowym posiedzeniu projekt ustawy o nadaniu Politechnice Radomskiej nowej nazwy - Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego!
 

Zmianę nazwy poparło 442 posłów. Przeciwny był Radosław Sikorski (PO), a wstrzymali się Ludwik Dorn i Marzena Wróbel(Solidarna Polska) i 14 innych posłów.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym Uczelnia może ubiegać się o przyjęcie nazwy "uniwersytet" uzupełnione przymiotnikiem określającym jej profil, jeżeli posiada co najmniej sześc uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym, minimum czterech uprawnienia w zakresie nauk objętych profilem uczelni. Politechnika Radomska spełnia te kryteria.

Przypomnijmy, że od 1 marca Politechnika Radomska jest bogatsza o trzy wydziały, które powstały po przekształceniu poprzednich oraz zlikwidowaniu instytutów na prawach wydziału. Dzięki temu uczelnia może ubiegać się o studia II stopnia na kilku kierunkach. Powstały Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Wydział Filologiczno-Pedagogiczny oraz Wydział Informatyki i Matematyki.
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap