W pielgrzymce może uczestniczyć każdy kto:
- akceptuje religijny charakter pielgrzymki;
- pragnie pogłębić swoją chrześcijańską formację lub szczerym sercem poszukuje Boga;
- zachowa w czasie trwania pielgrzymki wstrzemięźliwość od picia alkoholu i palenia tytoniu;
- jest fizycznie przygotowany do codziennego marszu (ok.25km);
- dokona wpisu i posiada widoczny znak pielgrzymkowy;
- będzie przestrzegał zaleceń przewodnika i służb pielgrzymkowych.
Trasa pielgrzymki:
25. 06 Radom – Błotnica (25 km)
26. 06 Błotnica – Białobrzegi (19 km)
27. 06 Białobrzegi – Błędów (25 km)
28. 06 Błędów – Lutkówka (20 km)
29. 06 Lutkówka – Jaktorów (22 km)
30. 06 Jaktorów – Niepokalanów (19 km)
Łącznie ponad 130 km.
Możliwość powrotu autokarem do Radomia.
Zapisy: w dniu wyjścia pielgrzymki, 25 czerwca (w pobliżu Katedry) w godz. 8.oo – 9.oo. oraz mailem: pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com; lub na nr tel.: 604214773.
Dokumenty niezbędne przy zapisach:
dowód osobisty lub legitymacja szkolna (nr PESEL)
Do 18 roku życia – pisemna zgoda rodziców. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów- zaświadczenie rodziców, że idą na pielgrzymkę pod opieką osoby pełnoletniej.
Informacje: ks. Konrad Wójcik, tel. 604214773, mail: xkwojcik@gmail.com; pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com
Profil na Facebook’u: www.facebook.com/pielgrzymkaradomniepokalanow
Na pielgrzymkę zabieramy ze sobą:
- śpiewnik i różaniec;
- lekkie i wygodne ubranie, wygodne obuwie, jasne nakrycie głowy, dwa elastyczne bandaże, leki osobiste;
- koc lub śpiwór.
W pielgrzymce uczestniczą osoby dorosłe i młodzież, przedstawiciele środowisk trzeźwościowych (klubów abstynenckich, wspólnot AA, Al-Anon, Alateen), osoby, którym zależy na promowaniu życia wolnego od uzależnień.
Pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych i naszych rodzin. Niesiemy też w sercach trudne sprawy, naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień.
Pielgrzymka to także czas dawania radosnego świadectwa wiary. Pomimo ciężarów wędrówki nie brakuje nam entuzjazmu i radości. Wieczory pielgrzymkowe to dobry czas na zabawę i integrację Nawiązane w czasie pielgrzymki przyjacielskie więzi okazują się potem wielkim wsparciem po pielgrzymce, pomagają nam zmagać się z codziennymi problemami.
Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, to czas kształtowania umysłu i pragnień zgodnie z Bożą wolą. Słuchając konferencji, uczymy się trzeźwo myśleć i mądrze kochać. Jak co roku, konferencje z zakresu profilaktyki uzależnień wygłosi ks. Marek Dziewiecki.
Osoby borykające się z problemem uzależnień w swojej rodzinie, mogą w czasie pielgrzymki uzyskać fachową pomoc i wsparcie.
Pielgrzymowanie odbywa się w grupie. W czasie trwania pielgrzymki zwracamy się do siebie „siostro”, „bracie”, podkreślając tym samym ducha miłości i jedności, jaki powinien panować w czasie pielgrzymiej drogi.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest temat zaproponowany przez Zespół Apostolstwa Trzeźwości KEP: Kochająca matka zawsze trzeźwa. Kontynuujemy w ten sposób ogólnopolski program formacyjny Duszpasterstwa Trzeźwości, którego myślą przewodnią jest hasło: Rodzina szkołą trzeźwości.
Hasło pielgrzymki przypomina nam, że dobry rodzic to trzeźwy rodzic. Trzeźwi rodzice potrafią w domu stworzyć bezpieczne miejsce, w którym dzieci w sposób naturalny uczą się szacunku do siebie i innych, a w razie potrzeby chronią się przed złym wpływem otoczenia. Szczególną rolę odgrywa matka, która z odwagą podejmuje życiowe wyzwania, na trzeźwo ocenia i rozwiązuje rodzinne problemy i potrafi wspierać swoich bliskich w rozwoju ku dojrzałej wolności i miłości.
Opiekunem pielgrzymki jest także Ks. Konrad Wójcik