O planach wycofania z obiegu papierowych biletów okresowych Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informował już w 2013 roku, gdy rozpoczął się projekt wdrażania systemu karty miejskiej.
- Zapowiadaliśmy, że okres przejściowy, w którym będą honorowane "sieciówki" w obu wersjach, potrwa na tyle długo, by wszyscy zdążyli wyrobić sobie karty miejskie – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK. Do tej pory zostało wystawionych 12 tysięcy takich kart.
- Z naszych szacunków wynika, że większość użytkowników biletów okresowych ma je zakodowane na Radomskiej Karcie Miejskiej. Ci, którzy używają jeszcze biletów papierowych, powinni w najbliższych miesiącach postarać się o własną kartę miejską – dodaje.
Dotyczy to również posiadaczy kart Rodzina Plus, które upoważniają do zakupu biletów okresowych ze zniżką. Wypełnienie i złożenie wniosku trwa tylko kilka minut. Jak przekonuje rzecznik w punktach MZDiK nie ma obecnie kolejek, a na gotową kartę czeka się nie więcej niż siedem dni, czasem nawet krócej. Kodowanie od lipca biletów okresowych wyłącznie na kartach miejskich zostanie poprzedzone zarządzeniem prezydenta Radomia.
- Nie oznacza to, że jednego dnia wycofamy z obiegu wszystkie papierowe "sieciówki". Jeśli ktoś kupi taki bilet na przykład pod koniec czerwca, będzie on honorowany do dnia upływu jego ważności. Następny bilet pasażer otrzyma jednak już w wersji elektronicznej – wyjaśnia Dębski.
Warto zaznaczyć, że w razie zagubienia lub zniszczenia karty miejskiej, zakodowany na niej bilet okresowy nie przepadnie. Mamy możliwość wystawienia duplikatu karty. To jedna z największych zalet nowego systemu. Osoby korzystające z komunikacji sporadycznie nie muszą starać się o kartę miejską, ponieważ w sprzedaży pozostaną papierowe bilety jednorazowe.
Szczegółowe informacje o zasadach wydawania i korzystania z kart można znaleźć w serwisie internetowym MZDiK tutaj.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>