Spośród 3639 interwencji, pracownicy miejskiego monitoringu 1294 przekazali do Komendy Miejskiej Policji, a 2390 do Straży Miejskiej. Dzięki doświadczeniu pracowników monitoringu 1752 sprawców wykroczenia lub przestępstwa zatrzymano na gorącym uczynku. Monitoring obsługiwany jest przez całą dobę przez przeszkolonych pracowników Biura Ochrony Urzędu Miejskiego. Posiadają oni bezpośrednią łączność telefoniczną z Policją i Strażą Miejską, co pozwala na podjęcie natychmiastowych działań i niezwłoczne zatrzymanie sprawców.
Aktualnie w systemie pracuje 61 kamer. System monitoringu miejskiego pracuje w oparciu o dwa systemy: bezprzewodowy (41 kamer) i przewodowy (20 kamer). System obsługiwany jest przez przeszkolonych pracowników Wydziału Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu. Pracownicy posiadają bezpośrednią łączność telefoniczną z Policją telefoniczną i radiową ze Strażą Miejską. W przypadku przestępstwa odpowiednie służby są powiadamiane co pozwala na podjęcie natychmiastowej interwencji i zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku.
W celu zwiększenia skuteczności działań monitoringu w 2012 roku zamontowano dwie radiolinie, na osiedlu XV-lecie oraz na Borkach. Do miejsc najbardziej zagrożonych według podjętych interwencji należą Żeromskiego/Plac Konstytucji, Żeromskiego/Niedziałkowskiego, Plac Dworcowy, postój taksówek przy ul. Grodzkiej, okolice Katedry, Chrobrego/Kusocińskiego, Chrobrego/Daszyńskiego, Struga/Niedziałkowskiego, 25 Czerwca/Struga, Planty/Broni. Priorytetowym zadaniem na 2013 rok jest dalsza modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu miejskiego.