Miejski Zarząd Dróg i Kominikacji o 25 maja wystawił ponad 13 tysięcy Radomskich Kart Miejskich. - Z naszych szacunków wynika, że ponad połowa użytkowników biletów okresowych ma je zakodowane na karcie. Ci, którzy używają jeszcze biletów papierowych, powinni w najbliższych tygodniach postarać się o własną kartę miejską. Dotyczy to również posiadaczy kart Rodzina Plus, które upoważniają do zakupu biletów okresowych ze zniżką. Apelujemy o niezostawianie tego na ostatnią chwilę - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.
Wypełnienie i złożenie wniosku trwa tylko kilka minut, w punktach MZDiK nie ma teraz kolejek, a na gotową kartę czeka się najwyżej kilka dni. Pod koniec czerwca chętnych do wyrobienia kart może być jednak o wiele więcej.
Kodowanie od 1 lipca biletów okresowych wyłącznie na kartach miejskich zostanie poprzedzone zarządzeniem prezydenta Radomia. Nie oznacza to, że jednego dnia wycofamy z obiegu wszystkie papierowe "sieciówki". Jeśli ktoś kupi taki bilet na przykład pod koniec czerwca, będzie on honorowany do dnia upływu jego ważności. Następny bilet pasażer otrzyma jednak już w wersji elektronicznej.
Przypominamy też, że zgodnie z niedawną decyzją Rady Miejskiej, 1 lipca wchodzi w życie zmieniona taryfa biletowa. Najważniejsza zmiana to niższa cena bardzo popularnych w Radomiu "sieciówek". To pierwsza od wielu lat obniżka ich ceny. Obecnie bilet miesięczny normalny na wszystkie linie kosztuje 88 złotych, zaś taki sam ulgowy - 44 złote. Od lipca oba będą tańsze i będą kosztowały odpowiednio 80 i 40 złotych, czyli mniej więcej tyle, ile trzeba było zapłacić za nie w roku 2011. Obniżka cen "sieciówek" dotyczy również biletów dla posiadaczy kart "Rodzina Plus", które od lipca będą kosztować odpowiednio 60 i 30 złotych (obecnie 66 i 33 złote).
Druga ze zmian w cenniku usług przewozowych dotyczy obniżenia cen biletów jednorazowych w wersji elektronicznej dla przejazdów na dystansie do dwóch przystanków. Obecnie pasażer, który kupi taki bilet za pomocą karty przyłożonej do kasownika i który przejedzie maksymalnie dwa przystanki, po ponownym zbliżeniu karty do kasownika przed wyjściem z autobusu uzyska naliczony automatycznie przez system rabat: opłata za bilet jednorazowy normalny wynosi w takim przypadku 2,40 zł, a za bilet jednorazowy ulgowy - 1,20 zł. Radni na wniosek prezydenta Radomia zdecydowali niedawno o obniżeniu tych opłat - odpowiednio do 2 i 1 złotego.
Aby skorzystać z niższych cen elektronicznych biletów jednorazowych, wystarczy wyrobić sobie kartę miejską, a potem doładować ją w jednym z naszych punktów firmowych lub punktów prowadzonych przez naszych partnerów. Szczegółowe informacje o zasadach wydawania i korzystania z kart można znaleźć w serwisie internetowym MZDiK w zakładce Karta miejska/Vademecum karty (aby przejść, kliknij tutaj).
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>