Treść pierwszego numeru nie odbiegała od dzisiejszej rzeczywistości. - Obserwujemy natężenie wrogości wobec dziecka przed narodzeniem, która to wrogość jest po wielokroć ukierunkowana na Kościół, dla którego ''człowiek jest pierwszą drogą'' - czytamy w dziale ''Informacje''. W numerze znajdziemy również interesujący artykuł Stanisława Michalaka z Kościelnej Rady Pomocy Bezrobotnym, który pisał, że bezrobocie było wówczas poważnym problemem. Wówczas liczba osób bez pracy w województwie radomskim wynosiła 55 tysięcy osób, z czego połowa to byli mieszkańcy Radomia. - Za tymi liczbami kryją się dramaty ludzi, dramaty rodzin - pisał Michalak. Dlatego też biskup Materski powołał Kościelna Radę Pomocy Bezrobotnym. Znajdziemy również relację z wizyty nuncjusza apostolskiego w Polsce abp Józefa Kowalczyka w Mariówce, gdzie znajduje się Dom Generalny Sióstr Służek oraz informację o erygowaniu Muzeum Diecezjalnego w Radomiu. - Tylko tyle, że do dzisiaj placówka nie powstała w naszym mieście - zauważył ks. Niemirski. Wśród osób, które pisały do tygodnika był abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Jednym z inicjatorów powstania gazety był nieżyjący ks. Maciej Pachnik, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej.
Drugi etap w historii tygodnika ''Ave'' nastąpił w 2006 roku. Diecezja radomska podjęła wówczas współpracę z ogólnopolskim tygodnikiem ''Gość Niedzielny''. Podpisano umowę o współpracy, na mocy której diecezjalne pismo ''AVE'' weszło w strukturę "Gościa Niedzielnego". Pierwszy numer radomskiej edycji Gościa Niedzielnego z dodatkiem ''Ave'' ukazał się 23 kwietnia. Początek współpracy przypadł na czas rozpoczęcia w diecezji radomskiej nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
W tym roku ruszyła strona internetowa AVE Gość Radomski. Jest to codzienny serwis informacyjny, który dopełnia cotygodniowe wydanie diecezjalnej wkładki w "Gościu Niedzielnym". Popularny tygodnik znaleźć można pod adresem www.radom.gosc.pl.
My ze swej strony gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!