Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu przystąpił do realizacji pilotażowego projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Partnerstwo dla Pracy”.
Projekt obejmuje trzy województwa: mazowieckie, dolnośląskie i podkarpackie. Program ma pomóc wypracować nowe mechanizmy współpracy wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy z agencjami zatrudnienia oraz zasady finansowania i kontraktowania usług gwarantujących powrót na rynek pracy osób długotrwale bezrobotnych. Pozwoli również ocenić funkcjonalność i efektywność rozwiązań zaproponowanych przez prywatne agencje zatrudnienia.
Na bazie tych doświadczeń MPiPS planuje opracowanie zmian zasad dotyczących finansowania aktywizacji bezrobotnych, opartych na partnerstwie urzędów pracy z podmiotami niepublicznymi.
Budżet przedsięwzięcia w skali kraju wynosi około 30 mln zł (każde województwo otrzyma do 9 mln 840 tys. zł). Środki pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy. Wsparciem zostanie objętych 2952 bezrobotnych (po 984 osoby w każdym województwie). Koszt aktywizacji jednego uczestnika pilotażu określono na kwotę maksymalnie do 10 tys. zł brutto.
Na terenie województwa mazowieckiego pilotaż realizowany będzie na terenie m.st. Warszawy oraz na terenach powiatów płockiego i radomskiego. Łącznie pilotażem zostaną objęte 984 osoby bezrobotne:
- osoby długotrwale bezrobotne (50% grupy docelowej),
- bezrobotne kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka (12%),
- bezrobotni powyżej 50 roku życia (33%),
- bezrobotni niepełnosprawni (5%).
W Radomiu aktywizacją bezrobotnych zajmie się firma WYG Internationale z siedzibą przy ul. Marynarskiej 15 w Warszawie. Ośrodek aktywizacyjny powstanie w Niepublicznym Ośrodku Kształcenia Ustawicznego Tom Rad przy ul Mieszka I w Radomiu.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? DOŁĄCZ DO NAS FACEBOKU. ZRÓB TO TERAZ >>>