Kamera pojawiła się też na skrzyżowaniu ulic 1905 Roku i Młodzianowskiej. Wymieniona została też na nowy model, kolorowy i obrotowy, najstarsza, wysłużona kamera monitoringu umożliwiająca obserwację obszaru u zbiegu ulic Witolda i Żeromskiego. Całość modernizacji i rozbudowy monitoringu kosztował budżet miasta blisko 180 tysięcy złotych.
Aktualnie w systemie monitoringu pracuje 67 kamer, ulokowanych w najbardziej niebezpiecznych punktach miasta. Większość z nich została wskazana na podstawie statystyk policyjnych oraz przez samych mieszkańców w ramach opracowania tzw. mapy zagrożeń. Do całodobowej obsługi monitoringu miejskiego urząd zatrudnia 48 pracowników.
- Uważam, że jako urząd osiągnęliśmy optymalny pułap możliwości technicznych i organizacyjnych monitoringu miejskiego – mówi Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, któremu podlega system. Dodaje także, że doświadczenia innych dużych miast , w których funkcjonuje monitoring, pokazują znaczące zaangażowanie w jego organizację i obsługę innych służb, a konkretnie – Policji i spółdzielni mieszkaniowych. – To wskazuje kierunek rozwoju monitoringu w przyszłości również w naszym mieście. Na pewno dobrze by było, aby te służby wzięły na siebie część zadań związanych z dalszą rozbudową i obsługą monitoringu – oświadcza Rafał Czajkowski.
Warto przypomnieć przy tej okazji, że w połowie tego roku przeprowadzona została kontrola monitoringu miejskiego przez Najwyższą Izbę Kontroli, która nie miała żadnych zastrzeżeń do jego funkcjonowania i wystawiła Prezydentowi Radomia pozytywną ocenę w tym zakresie. Pozytywnie oceniony został przez NIK także wpływ monitoringu wizyjnego w Radomiu na ochronę porządku publicznego i bezpieczeństwo mieszkańców.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>