Analiza danych statystycznych dotyczących osób bezrobotnych pokazała, iż szczególnie istotny problem na rynku pracy mają osoby w wieku 30-49 lat bez wykształcenia średniego. Bezrobotni ci stanowią prawie jedną czwartą (24,2 proc.) ogółu bezrobotnych, czyli 61 634 osoby. To znaczy, że co czwarty bezrobotny na Mazowszu zalicza się do tej grupy bezrobotnych. Osoby te wymagają przekwalifikowania w związku z brakami w edukacji, nieaktualnymi kwalifikacjami, bądź wykształceniem nieadekwatnym do współczesnych standardów rynku pracy.
Udział w programie Mazowsze zaproponowano 12 powiatom, w których wybrana grupa stanowi najwyższy udział w ogólnej liczbie bezrobotnych. Są to powiaty: szydłowiecki, żuromiński, płocki, radomski, przysuski, płoński, sierpecki, żyrardowski, nowodworski, gostyniński, makowski i mławski.
Zaplanowano, iż efektywność kosztowa programu nie przekroczy kwoty 10 400 zł na jednego uczestnika, a efektywność zatrudnieniowa kształtować się będzie na poziomie 70 proc. W finansowanie programu planowane jest zaangażowanie środków z Funduszu Pracy w wysokości 20 425 600 zł, które pozwolą zaktywizować co najmniej 1964 osoby bezrobotne w wieku 30-49 lat bez wykształcenia średniego.
W ramach programu osoby bezrobotne będą mogły skorzystać ze staży, szkoleń, robót publicznych, prac interwencyjnych, jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>