Stowarzyszenie "Czas na Radom" jest organizacją całkowicie nową, gdyż powstała i została zarejestrowana w marcu 2014r. Głównymi celami Stowarzyszenia są m.in. propagowanie i kształtowanie postaw oraz działań sprzyjających sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi miasta z zachowaniem tradycyjnych, historycznych cech i uwarunkowań kulturowych, działanie na rzecz obrony praworządności i przestrzegania praw obywatelskich oraz interesu publicznego społeczności lokalnej, upowszechnianie działań na rzecz podnoszenia poziomu życia mieszkańców naszego miasta i całego regionu radomskiego poprzez wspieranie działań i inicjatyw służących wytwarzaniu atmosfery zaufania między ludźmi, upowszechnianie zasad demokratycznego państwa prawa, przejrzystości w życiu publicznym, a także pragnące przeciwdziałać patologiom życia publicznego i społecznego.
-„Czas na Radom” to organizacja nowa, to organizacja młoda, organizacja pragnąca zaktywizować obywateli – mieszkańców Radomia - do uczestniczenia w życiu publicznym. Nigdy nie było i nie będzie możliwe podniesienie jakości życia mieszkańców bez ich aktywności oraz zainteresowania życiem publicznym oraz losami ich własnego miasta - mówi Łukasz Zawistowski.
Stowarzyszenie „Czas na Radom” wspiera akcję zapoczątkowaną przez panią Marzenę Dorotę Wróbel, posłankę na Sejm RP, dotyczącą wyłączenia Warszawy z województwa mazowieckiego.
- Wszyscy członkowie Stowarzyszenia są zgodni, że wyłączenie Warszawy z Mazowsza będzie pierwszym krokiem zapewniającym Radomiowi dynamikę i rozwój - tłumaczy Łukasz Zawistowski.
Stowarzyszenie „Czas na Radom” to organizacja otwarta dla wszystkich. Chętnie rozpocznie współpracę ze wszystkimi Stowarzyszeniami mającymi na celu poprawę wizerunku naszego miasta oraz dobro Radomia. Jest niepartyjna, ale chce wspierać samorządność.
- Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi stowarzyszeniami samorządowymi identyfikującymi się z naszymi celami. „Czas na Radom” to organizacja, która nie ma zamiaru popierać żadnych partii politycznych. Jest to natomiast idea wspierająca samorządność, bo to właśnie w samorządności według nas tkwi największa siła mieszkańców danego rejonu Polski - mówi Zawistowski.
Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie liczy 16 członków. W szeregach Stowarzyszenia znajdują się nauczyciele, pracownicy naukowi, byli Radni Miasta Radomia, prawnicy oraz młodzież. Szeroki jest też przekrój wiekowy członków naszego Stowarzyszenia, bowiem są w nim ludzie młodzie (maturzyści), ale także emeryci.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>