Spośród 4255 interwencji, pracownicy miejskiego monitoringu 869 przekazali do Komendy Miejskiej Policji, a 3386 do Straży Miejskiej. Dzięki doświadczeniu pracowników monitoringu 2181 sprawców wykroczenia lub przestępstwa zatrzymano na gorącym uczynku.
W związku z zagrożeniem życia i zdrowia oraz uszkodzenia mienia, pracownicy monitoringu przekazali 2032 informacji z prośbą o interwencję do służb porządkowych, m.in: 1424 razy udzielono pomocy osobom leżącym, 239 razy wezwano karetkę pogotowia. Dzięki pracownikom monitoringu udało się także odnaleźć osobę zaginioną.
Monitoring obsługiwany jest przez całą dobę przez przeszkolonych pracowników Biura Ochrony Urzędu Miejskiego. Posiadają oni bezpośrednią łączność telefoniczną z Policją i Strażą Miejską, co pozwala na podjęcie natychmiastowych działań i niezwłoczne zatrzymanie sprawców.
Aktualnie w systemie pracuje 67 kamer.
- Cieszymy się, że monitoring miejski pracuje coraz efektywniej. Wskazuje na to coraz większa liczba zdarzeń, nie tylko tych związanych z zatrzymywaniem sprawców wykroczeń i przestępstw, ale również tych, które wiążą się z ratowaniem życia i zdrowia osób. Nie należy jednak zapominać, że monitoring, to system wspierający i uzupełniający szeroko rozumiany zakres bezpieczeństwa i porządku, który bez dobrej współpracy z policją i strażą miejską, nie byłby tak efektywny - powiedział Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Monitoring miejski coraz skuteczniejszy
4255 interwencji zgłosili pracownicy miejskiego monitoringu w 2013 roku. To o 616 interwencji więcej niż w roku 2012. Najwięcej zdarzeń w ubiegłym roku zarejestrowały kamery zamontowane u zbiegu ulic 25 Czerwca/ Struga – 501, placu przydworcowym – 452 i u zbiegu ulic Żeromskiego/Niedziałkowskiego - 298.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu