O zaangażowaniu miasta świadczy fakt, że ponad 1200 radomskich nauczycieli zarejestrowało się na www.pil-network.com – platformie Partners in Learning, skupiającej nauczycieli stawiających na innowacyjne rozwiązania w edukacji, gdzie mogą oni korzystać nie tylko z projektów lekcji czy samouczków, wymieniać się wiedzą i kontaktami z kolegami na całym świecie, ale także kształcić się za pomocą wielu kursów e-learningowych i zdobywać certyfikaty Microsoft dla nauczycieli.
- W wyniku tak dobrych efektów w bieżącym roku szkolnym władze miasta Radomia będą kontynuować rozpoczęte działania. Jest to bardzo dobra wiadomość, szczególnie biorąc pod uwagę, że była to pilotażowa realizacja umowy partnerskiej Education Alliance Agreement w Polsce. Już prowadzimy rozmowy z kilkoma województwami zainteresowanymi podobną współpracą. W ten sposób samorządy mogą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli i dążyć do szerszego wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji – mówi Cecylia Szymańska-Ban – dyrektor ds. edukacji w polskim oddziale Microsoft.
Benefity ze współpracy czerpie już 38 644 uczniów i 4 358 nauczycieli, którzy wykorzystują nowe narzędzia nie tylko w swojej pracy dydaktycznej, ale także podczas współpracy z innymi nauczycielami oraz szkołami.
- Głównym celem współpracy jest podniesienie poziomu nauczania w szkołach poprzez wdrażanie programów edukacyjnych, które uatrakcyjniają zajęcia dydaktyczne w szkołach – mówi Leszek Pożyczka – dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki. – Wdrożona platforma edukacyja pozwala także na szybkie przekazywanie informacji między nauczycielami, jak również pozwala na wyminę doświadczeń nauczycieli w zakresie stosowania nowoczesnych metod nauczania - dodaje dyrektor.
Oprócz podsumowania współpracy Urzędu Miasta z firmą Microsoft w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu odbyły się pokazowe lekcje prowadzone dzięki sprzętom multimedialnym.
- Podczas dzisiejszych multimedialnych zajęć chcemy pokazać, że wszelkiego rodzaju laptopy, tablety i urządzenia interaktywne, można zastosować do prowadzenia zajęć z różnych przedmiotów – mówi Paweł Wolski nauczyciel ZST - Sprzęt ten ma ułatwić przyswajanie wiedzy, a także urozmaicić zajęcia – dodaje.
Firma Microsoft od lat aktywnie wspiera upowszechnianie wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji i angażuje się w działania na rzecz rozwoju tego sektora prowadząc projekty takie jak „Szkoła Nowych Technologii” oraz „Innowacyjny Nauczyciel” i „Innowacyjna Szkoła” w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning realizowanego w 134 państwach.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>