Celem akcji zorganizowanej przez Biuro Obslugi Inwestora Urzedu Miejskiego, była prezentacja potencjału radomskich firm, przyczynienie się do integracji biznesu z lokalną społecznością oraz wskazanie młodzieży możliwości związania swej kariery z Radomiem.
Wycieczki odwiedziły firmy Dürr Poland, Zakłady Automatyki Kombud SA i Radwag. Wszystkie są liderami w swych branżach - Dürr w projektowaniu i produkcji linii technologicznych dla przemysłu samochodowego, Kombud w branży urządzeń automatyki kolejowej, Radwag w wytwarzaniu precyzyjnych wag. Poza grupami studentów z UTH I WSH odwiedzili je uczniowie zespołów szkół technicznych, elektronicznych, samochodowych i zawodowych.
- Zatrudniamy 200 pracowników, w tym 100 inżynierów, z czego 90 procent jest absolwentami obecnego Uniwersytetu Technologczno- Humanistycznego. Dla nas taki dzień jak dziś to znakomita okazja pokazania firmy młodym ludziom, wskazania im ścieżki rozwoju w rodzinnym mieście – powiedziała nam Anna Szczygielska, członek Zarządu Kombudu.
- Chcę podkreślić dobrą atmosferę jaką tworzą dla biznesu władze miasta. Dzięki temu w kilka miesięcy załatwiamy ważne dla nas sprawy, jak np. ostatnią zgodę na budowę nowej hali produkcyjno- magazynowej. W czerwcu nasz zarząd zdecydował o jej budowie. W lipcu zgodę wyraziła rada Miasta i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, a 22 listopada zapraszamy na jej otwarcie – podkreślał Dirk Bethmann , prezes zarządu Dürr Poland.
- Jesteśmy trzecim producentem w branży na świecie. Co miesiąc wysyłamy w świat, do ponad 120 krajów, trzy tysiące wag. Na każdym opakowaniu jest logo „Radom – siła w precyzji”. Tu planujemy rozbudowywać naszą firmę, zapraszamy do współpracy – mówił założyciel i dyrektor Radwagu, Witold Lewandowski.
- Jestem zaskoczony, że w Radomiu są firmy, które w swych branżach należą do najlepszych na świecie. Zdziwiłem się gdy usłyszałem, że w Radomiu są produkowane linie z których zjeżdżają takie samochody takich marek jak Porsche, BMW, Volkswagen czy Kia. To wszystko bardzo ciekawe, a zaplecze firmy Dürr jest nowoczesne. Choć nie do końca mój kierunek studiów zgadza się ze specjalnościami w tej firmie poszukiwanymi, to zastanawiam się nad swą przyszłością właśnie w niej – powiedział nam Piotr Borgoń, student IV roku UTH.
- Mamy w Radomiu firmy-perełki. Czas się nimi chwalić i to nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim w Radomiu. Skończmy z tym narzekaniem, skończmy z mówieniem do swoich dzieci, żeby wyjeżdżały z Radomia, bo tu nic dobrego ich nie spotka. To nieprawda. Dziękuję firmom, że zgodziły się na prezentację swych dokonań, planujemy podobne. Mamy przecież więcej takich firm-perełek – mówił podczas podsumowania akcji wiceprezydent Radomia, Krzysztof Ferensztajn.
Do tematu wrócimy.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>