Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami wojewoda mówił o kolejnych etapach budowy linii kolejowej nr 8, perspektywach na rozbudowę krajowej 12 oraz 7. W kwestii budowy linii kolejowej nr 8 wojewoda uznał, że bezpiecznym terminem jest rok 2020.
- Wcześniej byłem posądzany o zbytni optymizm, dlatego teraz jestem ostrożny – powiedział wojewoda. Inwestycję czeka jeszcze wiele pozwoleń do wydania, m.in. przez wojewodę mazowieckiego.- Większość decyzji lokalizacyjnych jest już wydanych, harmonogram jest już ustalony z Polskimi Liniami kolejowymi - dodał.
Wojewoda przedstawił także ogólny plan rozbudowy obwodnicy Radomia, która przebiega na terenie byłego województwa radomskiego. Jak wyjaśnił wojewoda dzięki pracom, które już się rozpoczęły przy budowie obwodnicy Szydłowca, prace przy radomskiej obwodnicy będzie można rozpocząć wkrótce. Niestety, nie będzie kontynuowana rozbudowa drogi krajowej nr 12 w naszym regionie. Jak wyjaśnił wojewoda być może fundusze na ten cel znajdą się w następnej perspektywie finansowej czyli po 2023 roku.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wyremontowanie drogi krajowej nr 7 na odcinkach: Kępiny – Wsola (ok. 3 km), obwodnica Szydłowca (ok. 1 km), Szydłowiec – granica województwa mazowieckiego (1,4 km) oraz drogi krajowej nr 48 na odcinkach: Maciejowice – Kozienice (ok. 6 km), Kamienna Wola - Borowa Wola (5,1 km), Klwów (1,1 km); Białobrzegi – Stromiec (ok. 8 km) oraz Borowa Wola – Klwów (1,3 km).
Według tegorocznych założeń popartych danymi w tym roku policja skupi się m.in. na poprawie bezpieczeństwa seniorów, pieszych i rowerzystów, walce z piratami drogowymi i nietrzeźwymi kierowcami oraz zwalczaniu dokuczliwych społecznie przestępstw i wykroczeń.
Spotkanie z wojewodą było także okazją do pogłębienia wiedzy na temat pomocy rolnikom poszkodowanym w skutek wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. suszy, gradu, huraganu, powodzi). Wśród najczęstszych błędów popełnianych podczas zgłaszania szkód przez samorządy są m.in.: nieczytelne wypełnianie wniosków, nieuwzględnianie całości produkcji rolnej oraz brak dokumentacji od policji, straży pożarnej lub IMGW (w zależności od rodzaju szkody). Tego typu spotkania wojewoda organizuje co roku.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>