Na potrzeby przetargu obszar miasta został podzielony na pięć rejonów. Rejon I to część południowo-wschodnia Radomia, rejon II - część zachodnia, rejon III - część północno-wschodnia, rejon IV - część południowo-zachodnia, zaś rejon V - centrum miasta. O zamówienie na koszenie trawy w każdym z tych rejonów stara się od sześciu do dziewięciu firm. Najtańsze oferty nie przekraczają 70 tysięcy złotych, najdroższe sięgają ponad 182 tysięcy złotych.
- W dwóch przetargach otrzymaliśmy po dwie identyczne najtańsze oferty. W przypadku rejonu III oferty opiewające na 138 tysięcy 855 złotych złożyły radomskie firmy Interbud i Ogrodnik, a w przypadku rejonu V oferty o wartości 69 tysięcy 152 złotych przedstawiły firmy Interbud i Drzew-Pol. Jeśli po weryfikacji pod względem rachunkowym okaże się, że wartość ofert jest prawidłowo wyliczona, w tych dwóch przypadkach będzie konieczna dogrywka. Poprosimy oferentów o ponowne złożenie ofert, jednak nie będą one mogły być droższe od pierwotnych – wyjaśnia Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.
Wybrani przez spółkę wykonawcy będą musieli posiadać przynajmniej siedem różnych typów kosiarek. Koszeniu będzie podlegała trawa o każdej wysokości, rosnąca na pasach rozdzielczych między jezdniami, terenach między jezdniami a chodnikami, za chodnikami, a także na skarpach i w rowach odwadniających. Skoszona trawa może być wywożona pojazdami przystosowanymi do jej przewozu z zabezpieczeniem ładunku przed wysypaniem. Umowy na koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych będą obowiązywały do końca tego roku.