Wtorek 22 kwietnia
Leona, Kai, Heliodora

Koniec problemów radomskich turystów w Egipcie? Dziś wylecą do kraju! (aktualizacja)

b 2012-08-08 11:46:00

Pięcioro radomskich turystów, którzy od soboty utknęli w egipskiej Hurghadzie po tym, jak biuro podróży Mati World Holidays zglosiło zamiar złożenia wniosku o upadlość i przestało się nimi interesować, dziś w nocy wyleci w drogę powrotną do kraju - poinformował nas ojciec jednego z turystów. Wylot planowany jest według Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na godzinę 22.30

Od wczoraj, kiedy biuro Mati World Holidays zdecydowało się wystąpić o ogloszenie upadłości, sprawą zajęli się wicekonsul RP w Egipcie oraz Śląski Urząd Mazowiecki. Dziś turyści otrzymali waidomość, że trwają negocjacje, aby cała, 180-osobowa grupa, mogła opuścić Egipt specjalnym czarterem Trwają już negocjacje z PLL LOT na temat wyczarterowania specjalnego samolotu.

- Jest szansa, że turyści wylecą z Hurghady około godz. 23.00 - mówil nam rano z nadzieją  pan Paweł, ojciec jednego z uczestników wczasów w Egipcie.

Przed poludniem Śląski Urząd Marszalkowski poinformował jednak pana Pawła, że wylot turystów z Egiptu nastąpi dziś o godz. 22.30, bowiem udało się porozumieć z LOT-em co do czarteru samolotu.

Przypomnijmy, że pięcioro radomskich turystów od soboty nie może opuścić Hurghady. Biuro Mati World Holidays z Chorzowa, z którego usług skorzystali za pośrednictwem jednego z radomskich biur podróży, zamierza w najbliższym czasie złożyćdo Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego  dokumenty o postawienie firmy w stan upadłości.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap