Dziekan tego wydziału, prof. nadzw. dr hab. Jan Bednarczyk poinformował, że celem inauguracji było bliższe zaznajomienie studentów I roku studiów z tym, czym w rzeczywistości jest ekonomia. Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale łatwa mimo, że temat ekonomia a sztuka interesująco rozwinął prof. dr hab. Sławomir I. Bukowski w wykładzie inauguracyjnym. Miano profesora tzw. belwederskiego Sławomir I. Bukowski otrzymał niedawno z rąk Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Obecnie pełni on funkcję prorektora do spraw Rozwoju Kadry i Współpracy z Zagranicą na Uniwersytecie Techniczno – Humanistycznym w Radomiu. Pracownicy naukowi Wydziału Ekonomicznego kwiatami pogratulowali koledze tego wielkiego awansu naukowego.
Podczas uroczystości miejsca za uczelnianą katedrą zajęli: prof. dr. hab. Zbigniew Łukasik – rektor UTH, dziekan Wydziału Ekonomicznego, prof. UTH dr hab. Jan Bednarczyk oraz prodziekani – dr Marzena Lament i prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Dyr. W pierwszych rzędach zasiedli profesorowie i pozostali pracownicy naukowi, a salę auli wypełnili studenci pierwszego roku w liczbie prawie pół tysiąca. Na Wydziale Ekonomii UTH studiuje w obecnym roku akademickim ponad 2,5 tysiąca studentów, tj. więcej niż na wszystkich kierunkach wielu prywatnych uczelni.
Dziekan Wydziału Ekonomii, Jan Bednarczyk poinformował o dorobku i zamierzeniach. Sukcesem naukowym są bez wątpienia uzyskiwane prawa doktoryzowania na określonych kierunkach studiów oraz czynione starania o nadanie kadrze naukowej Wydziału Ekonomii prawa do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego. Byłoby to uwieńczenie tego na co kadra naukowa Wydziału Ekonomicznego zasługuje - usłyszeliśmy.
Rektor uczelni i dziekanat Wydziału Ekonomicznego od lat zabiegają o ścisły kontakt nauczycieli akademickich z praktyką. Przykładem tego jest sam dziekan Jan Bednarczyk, mający poza sobą wieloletnią pracę w bankowości oraz w ZEORK Zakładał on też Bank Ziemi Radomskiej. Dlatego wszyscy pracownicy naukowi katedry, która prowadzi mają poza sobą staż bankowy. Czynione są też przygotowania do utworzenia nowego kierunku studiów pod nazwą „Prawo w działalności gospodarczej”. – Łączyć ma on elementy prawa i administracji. Przygotowywałby absolwentów do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach i do prawidłowego prowadzenia biznesu.
Dobry wykładowca stara się wprowadzić do odczytu dowcipne puenty lub żarty. Prof. dr hab. Sławomir Bukowski pytał na przykład, jaką przydatność może mieć ekonomia dla polityka. Odpowiedź brzmi: Taką, jak uliczna latarnia dla pijanego.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>