Tokat to 130-tysięczne miasto leżące w środkowej Turcji. Grupa 10 nauczycieli i terapeuta z Radomia w dniach 2 - 9 listopada odwiedziła m.in. szkoły i ośrodki wymieniając się informacjami na temat działań realizowanych w projekcie. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi nauczycieli, uczniów i ich rodziców na problem wpływu mediów na edukację młodych ludzi oraz na kwestię medialnego uzależnienia. Radomianie wzięli też udział w seminariach i konferencjach, spotkali się z władzami miasta i oświatowymi.
Błyskawiczny rozwój wszelkiego rodzaju mediów w krajach rozwiniętych i rozwijających się, powoduje że dzieci i młodzież są pod ich stałym obstrzałem. Okazuje się, że metody pozwalające pomóc im wybrać to co dla wartościowe, nauczyć ich jak dokonywać wyboru, mogą być podobne i skuteczne pod różnymi szerokościami geograficznymi, mimo różnic kulturowych i tradycji - mówi koordynatorka programu, Joanna Grzywacz z ZSO nr 7.
Pobyt radomian w Tokacie to rewizyta. Na przełomie maja i czerwca w Radomiu przebywali ich tureccy koledzy. Projekt realizowany jest od sierpnia 2011 roku do lipca 2013 roku. Jego beneficjentami są ZSO nr 7 i gmina miasta Radom, gmina miasta Tokat w Turcji, Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Ośrodek Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. W ZSO nr 7 to nie jedyna forma współpracy międzynarodowej. Szkoła od lat uczestniczy w programie "Peace" w ramach którego lekcje tolerancji w IX LO prowadzą studenci z całego świata.
Edukacja medialna nie zna granic
Przedstawiciele ZSO nr 7 (IX LO im. Słowackiego i PG nr 1 im. Św. Kazimierza Jagiellończyka) oraz Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu przebywali przez tydzień w Tokacie w Turcji. Wizyta odbyła się w ramach projektu edukacyjnego Comenius Regio: "Edukacja medialna i umiejętność korzystania z mediów w praktyce szkolnej".
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu