Sesja rozpocznie się o godz. 15:30. Dyskusja zapewne będzie bardzo gorąca, gdyż temat wzbudza dużo kontrowersji.
Do końca radni PO nawoływali, aby sesja została przesunięta po 1 lutego, gdy odbędzie się wspomniane wyżej zebranie zespołu konsultacyjnego.
- Najwyraźniej politykom PiS-u zależy na tym, aby na sesji była awantura i krzyki. A przecież nikomu to nie jest potrzebne. Dlatego apelujemy do radnych Prawa i Sprawiedliwości, wycofajcie się z tej sesji, poczekajcie te dwa dni i wtedy będziemy mogli mówić o merytorycznych podstawach, a nie o tym co się wam wydaje - mówił na konferencji wiceprzewodniczący Wędzonka.
- Nie wycofamy wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Ona jest tak naprawdę zwoływana na wniosek szkół i nie możemy ich zdania - jako radni - lekceważyć. Prezydent miał dość czasu, by zapytać szkoły o zdanie, ale tego nie zrobił, więc taka sesja jest potrzeba, by się jej przedstawiciele i radni wypowiedzieli - odpowiedział Marek Szary, przewodniczący klubu radnych PiS.
Nadzwyczajną sesję skomentował również wiceprezydent Karol Semik, który odpowiedzialny jest za edukację. - Zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej jeszcze przed zebraniem zespołu konsultacyjnego, przede wszystkim przed zakończeniem prac nad projektem nowej sieci szkół, to w mojej ocenie próba niepotrzebnego podgrzania atmosfery i ugrywania politycznego interesu przez grupę radnych Prawa i Sprawiedliwości. Szkoda, bo odbywa się to kosztem tych wszystkich, których bezpośrednio reforma dotyczy - powiedział wiceprezydent Radomia.
Porządek sesji:
1. Wystąpienie wnioskodawców.
2. Omówienie przez Prezydenta Miasta Radomia propozycji zmian w siatce szkół na terenie Miasta Radomia w związku z wprowadzaną reformą oświaty.
3. Dyskusja radnych i zaproszonych gości.
4. Przyjęcie stanowiska.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>