Proponowane koncepcje:
- Wariant A – skatepark, w którym elementem jezdnym jest sklejka ciemna podwójnie laminowana, wodoodporna.
- Wariant B, w którym elementem jezdnym jest beton.
Wszelkie uwagi będą cenne i pomogą w dostosowaniu obiektu do potrzeb użytkowników. Uwagi i sugestie można przesyłać najpóźniej do czwartku tj. 25.06.2015 r. do godziny 12 na adres konsultacje@umradom.pl. W treści maila należy wpisać: Wybieram Wariant A/B/Własny oraz podać uzasadnienie wyboru.
Opisy i wizualizacje obu koncepcji skateparku dostępne są tutaj.
Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji Parku Obozisko Urząd Miejski rozstrzygnął w kwietniu. Jako najkorzystniejsza została uznana oferta złożona przez dwie warszawskie pracownie architektoniczne „Emside” i „Plane”, która opiewała na kwotę 39 tys. zł.
Park zajmuje ok. 4,7 ha, położony jest w obrębie ulic Warszawskiej, Parkowej i Śniadeckich, otoczony jest blokami i zabudową jednorodzinną. Na jego terenie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr. Roślinność parku jest dość chaotyczna, a większość ścieżek jest nieutwardzona. W porównaniu do niedawno zrewitalizowanych parków – Kościuszki, Leśniczówki i Starego Ogrodu – jego urządzenie pozostawia wiele do życzenia.
Projekt powinien przewidzieć utwardzenie wszystkich alejek i przebudowę oświetlenia, z zastosowaniem opraw typu LED. Projektowany plac zabaw ma mieć nawierzchnię poliuretanową, a wyposażony ma być w bezpieczne, certyfikowane urządzenia, podobnie jak siłownia terenowa i skatepark, który mógłby zostać zaplanowany na miejscu istniejącego boiska. Projekt uwzględni elementy małej architektury parkowej - kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery, budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Od strony ulicy Parkowej powinny zostać przewidziane miejsca parkingowe.
Dokumentacja powinna też przewidywać wykonanie inwentaryzacji istniejącej zieleni, z oceną stanu fizjologicznego będącego podstawą przebudowy składu gatunkowego drzew, nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz pielęgnację zieleni istniejącej. Projekt nasadzeń nowych roślin winien uwzględniać przebudowę obecnego składu gatunkowego drzew oraz wprowadzenie nowych gatunków zwiększających bioróżnorodność (ok. 75% drzewa i krzewy liściaste, ok. 25%- iglaste). Na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonawca będzie miał czas do połowy listopada tego roku.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>