Przypomnijmy, że szef Radomskich Inwestycji Radomir Jasiński oraz sekretarz Damian Maciąg wysłali ostatnio do prezydenta miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka oraz do zarządu Portu Lotniczego Radom S.A. pismo, w którym zwracają uwagę na zasadność zadania wojewodzie mazowieckiemu Jackowi Kozłowskiemu pytania czy radomskie lotnisko też otrzyma podobną dotację jak lotnisko w Modlinie (była to kwota 5,8 mln zł na wyposażenie przejścia granicznego).
Port Lotniczy „RADOM” S.A. poinformował w odpowiedzi, że prowadzi takie działania prowadzi.
- W dniu 15 września 2011 roku Prezes Urzędu lotnictwa Cywilnego wydał decyzję zezwalającą na założenie lotniska użytku publicznego w kodzie 3C na czynnym, wojskowym lotnisku Radom-Sadków. W związku z tym Port Lotniczy „RADOM” S.A. wystąpił do Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz Ministra Spraw Wewnętrznych o ujęcie radomskiego lotniska w planach dotyczących zabezpieczenia Służby Granicznej na Sadkowie – informuje rzecznik Orzeł.
Potem Port Lotniczy udzielił Mazowieckiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Warszawie wyczerpujących informacji o stanie przygotowań do uruchomienia cywilnej działalności lotniskowej w kontekście utworzenia przejścia granicznego.
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki w piśmie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poparł wniosek Portu Lotniczego w przedmiotowej sprawie. MUW poinformował także, że Wojewoda Mazowiecki wystąpi do Ministra Spraw Wewnętrznych o zwiększenie kwoty potrzebnej na ten cel przy konstruowaniu budżetu na 2013 rok – informuje rzecznik.
Dziękując za zainteresowanie pracą Portu Lotniczego „RADOM” S.A., rzecznik przekonuje, że praca ta doprowadzi w 2013 roku, poprzez proces certyfikacji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, do wpisania radomskiego lotniska do Rejestru Lotnisk Cywilnych, a tym samym pozwoli na obsługę pasażerów i statków powietrznych na Sadkowie.