Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Co nowy Europarlament może zrobić dla Radomia?

K.S. 2014-05-13 14:00:00

Radomscy kandydaci do Parlamentu Europejskiego: Zbigniew Kuźmiuk (PiS), Leszek Rejmer (SLD) oraz Andrzej Łuczycki (PO), wskazali najpilniejsze i najważniejsze problemy, jakimi na początku kadencji powinni zająć się nowo wybrani europosłowie. Z punktu widzenia Radomia jest wiele do zrobienia. 

Polityka zrównoważonego rozwoju i eksport polskich produktów na rynek zachodni to najważniejsze zadania do wykonania przez nowo wybranych europosłów wg Zbigniewa Kuźmiuka, kandydata do PE z ramienia PiS.

- Przede wszystkim należy mieć na uwadze właściwy rozwój regionalny na Mazowszu. Subregion radomski pokazuje, że w województwie mazowieckim stosuje się politykę antyspójności. Stąd petycja parlamentarzystów PiS z Ziemi Radomskiej do Brukseli. Droga do analizy tej sytuacji została otwarta. Z pewnością będzie wizytacja reprezentantów Komisji Europejskiej na Mazowszu. Tej sprawy trzeba przypilnować. Resort rozwoju regionalnego w Polsce pozwala na nierówne traktowanie subregionów na Mazowszu, ale KE nie pozwoli. Drugą rzeczą jest eksport naszych produktów na rynek zachodni. Trzeba upominać się o to, by UE traktowała wszystkich na równi - mówi Zbigniew Kuźmiuk.

Leszek Rejmer, kandydat do PE z ramienia SLD wskazał wspólną politykę energetyczną, jako najpilniejszy temat nowej kadencji Europarlamentu. 

- Teraz mamy różne ceny za energię, a powinna być jedna stawka. Polska powinna popracować nad innymi źródłami energii, a nie tylko trzymać się Rosji. Alternatywą jest np. Algieria, która może być źródłem i gazu, i ropy naftowej. Zresztą sami powinniśmy wydobywać swój gaz łupkowy. Powinno się również podjąć temat elektrowni atomowej i problem polskiego węgla. Musimy pokazać Rosji, że możemy być od nich niezależni - tłumaczy Leszek Rejmer.

Kwestia zmniejszenia bezrobocia jest najważniejszym problemem dla Unii Europejskiej wg Andrzeja Łuczyckiego, kandydata do PE z ramienia PO.

- To najpilniejsze zadanie dla PE. Spada ono na barki nowo wybranych europarlamentarzystów, którzy indywidualnie powinni podejmować rozmowy z inwestorami, by skutecznie namówić ich na inwestowanie w naszym regionie. W związku z tym pieniądze z UE powinny być wydawane tak, by takie inwestycje ułatwić, czyli na przygotowanie terenów inwestycyjnych, dróg wokół nich, mediów - mówi Andrzej Łuczycki.

Przypominamy, że wybory do Europarlamentu odbędą się 25 maja.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych