Stowarzyszenie wnosi o rozszerzenie granic Parku i objęcie nim terenów od al. Grzecznarowskiego do nowej ulicy Młodzianowskiej.
„Przyjęty uchwałą Rady Miejskiej (druk nr 459) obszar jest bardzo mały i nie pretenduje, by nazywać go „parkiem”. Zaproponowany obszar należałoby nazwać raczej skwerem, gdyż obejmuje on tylko jedną niewielką działkę miejską i nie łączy w spójną całość 18 hektarów terenów zieleni wzdłuż dawnego Potoku Południowego” czytamy w piśmie skierowanym do Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Powiększony teren byłby elementem łączącym dla osiedli Ustronie oraz Glinice. Bractwo zauważa, że ich postulat jest zbieżny z tym zawartym w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Miasta Radomia.
Oba osiedla powinien także połączyć ciąg pieszy i rowerowy biegnący wzdłuż odtworzonego Potoku Południowego. W tym przypadku przez aleję Grzecznarowskiego powinno przebiegać przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerów. Jako sugerowaną lokalizację podaje się wysokość sklepu Komfort. Jak uważa stowarzyszenie, będzie to możliwe „ponieważ po wybudowaniu obwodnicy południowej aleja Grzecznarowskiego zmieni klasę drogi z G na Z”.
Bractwo widzi także drugie rozwiązanie dla nowo powstającego parku: „Jeśli z przyczyn formalnych nie będzie możliwe włączenie wyżej wymienionych terenów do Parku, postulujemy o prowadzenie prac projektowych wspólnie z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”, tak aby zastosowane rozwiązania techniczne (przebieg ciągów, rodzaj nawierzchni, latarnie, mała architektura) były spójne dla poszczególnych części parku. Ze wstępnych deklaracji złożonych na spotkaniu z przedstawicielami naszego stowarzyszenia władze Spółdzielni deklarują chęć daleko idącej współpracy z władzami miasta przy projekcie Parku Ustronie”.