W czasie naboru zostało złożonych 190 wniosków. Niektóre z projektów powtarzały się, dlatego 26 z nich połączono i stanowią 11 nowych wniosków. Do dalszej opinii trafiło 175 pomysłów mieszkańców. Z przyczyn formalnych oraz merytorycznych odrzucono 84 projekty. Z tej grupy 5 wniosków zostało skierowanych do realizacji z pieniędzy z innych części budżetu miasta. Ostatecznie do głosowania zostało skierowanych 91 projektów.
Lista projektów zaakceptowanych do głosowanka tutaj, lista projektów odrzuconych tutaj.
- Projekty są bardzo zróżnicowane. Dotyczą one m.in. budowy otwartych siłowni, poprawy infrastruktury, ale także projekty dotyczące mniejszych grup, które również są bardzo ważne i wartościowe. Liczba 91 wniosków jest imponująca i pokazuje, że budżet obywatelski w Radomiu cieszy się coraz większym zainteresowaniem - mówi prezydent Radosław Witkowski.
W okresie od 10 czerwca do 10 sierpnia 2015 roku na zaopiniowane pozytywnie projekty będzie można głosować w wyznaczonych punktach stałych. Są to: Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9 Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30 Centrum Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53 Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1 Będzie można także głosować przez internet, na stronie www.konsultacje.radom.pl, a także w punktach mobilnych (lista miejsc oraz sposób rezerwacji na stronie www.konsultacje.radom.pl).
Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Radomia, który ukończył 16 rok życia. Oddanie głosu następuje poprzez: wrzucenie karty do głosowania do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości, a w przypadku osób niepełnoletnich od 16 do 18 roku życia po okazaniu innego dokumentu ze zdjęciem oraz złożeniu zgody opiekuna prawnego i podpisu na karcie osób głosujących, oddanie głosu za pomocą formularza (karty) na portalu Konsultacje na stronie www.konsultacje.radom.pl .
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>