- To projekt, który zdobył największą ilość głosów w Śródmieściu. Cieszy to, że obok rewitalizowanego parku został zrewitalizowany także obiekt Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Głuchych. Ja się strasznie z tego cieszę, ale przypominam i zachęcam byśmy wszyscy zagłosowali w tegorocznym budżecie obywatelskim – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.
- W ramach zadania została wykonana modernizacja całego budynku: elewacja, dach, wyrównanie terenu, kostka brukowa oraz ogrodzenie - mówi Elżbieta Tomaszewska Pietrzyk – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Głuchych – Koło Terenowe Radom.
Z rehabilitacji, i zajęć jakie odbywają się w budynku korzysta codziennie 30 uczestników. Jest tu m.in. pracownia gospodarstwa domowego, pracownia komputerowa, krawiecka czy pracownia introligatorska. Celem prowadzonej działalności jest przystosowanie osób niepełnosprawnych do podjęcia przyszłej pracy zawodowej.
- Budynek jest cały czas eksploatowany przez osoby niepełnosprawne, które przychodzą tu z wielką chęcią. To miejsce cały czas tętni życiem i bardzo się cieszymy, że nasze marzenia dotyczące remontu wreszcie się spełniły – mówi kierownik WTZ.
– To jest przykład, jak mała grupa, bo tutaj mówimy o osobach niepełnosprawnych i ich opiekunach, potrafi osiągnąć naprawdę duży sukces. Niejednokrotnie padają przykłady, że łatwość w uzyskaniu głosów mogą mieć szkoły, które tworzą duże środowiska. Natomiast tutaj ewidentnie jest dowód, że mała społeczność także może wziąć sprawy w swoje ręce. To jest doskonały przykład na bardzo obywatelski i mocno lokalny projekt – mówi Paweł Dycht, kierownik Centrum Komunikacji Społecznej.
Projekt w ubiegłorocznym głosowaniu zdobył prawie 4 tysiące 700 punktów i był najwyżej ocenionym z projektów w obszarze pierwszym. Prace budowlane kosztowały łącznie około 240 tysięcy złotych.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej zyskał nowy blask
Od kilkunastu lat ten historyczny obiekt znajdujący się na terenie parku Leśniczówka domagał się remontu. Dzięki głosom zdobytym w budżecie obywatelskim wreszcie doczekał się rewitalizacji. Dziś budynek został oficjalnie oddany do użytku.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu