Nieruchomość na sprzedaż wystawiona została wraz z budynkami, w których niegdyś mieściła się szkoła muzyczna. W związku z tym, że budynek wpisany jest do krajowego rejestru zabytków przyszły nabywca może liczyć na pięćdziesięcioprocentową bonifikatę od ceny sprzedaży uzyskanej w drodze przetargu w stosunku do części ceny nieruchomości dotyczącej obiektu zabytkowego.
Część miasta, w której znajduje się nieruchomość objęta jest obowiązującym miejscowym planem zagospodarowana przestrzennego „Witolda – Kilińskiego”, w którym określona została przyszła funkcja pałacyku. Może on być przeznaczony na działalność związaną z kulturą lub gastronomią.
Cena wywoławcza nieuchomości wynosi blisko 5,5 mln zł.
"Zabezpieczeniem interesu miasta przed ewentualnymi przykrymi niespodziankami ze strony nabywcy będzie gwarancja bankowa lub kaucja w kwocie 2.750.000 zł. To na wypadek, gdyby oferent nie zrealizował planowanego przedsięwzięcia zgodnie ze złożonym harmonogramem realizacji inwestycji lub zbył nieruchomość przed zakończeniem inwestycji bez zgody Gminy Miasta Radomia." - czytamy na stronie miasta.
W roku 1826 w Radomiu powstał Oddział Dyrekcji Szczegółowej Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego w Warszawie. Instytucja ta zajmowała się udzielaniem kredytów ówczesnym ziemianom z naszego regionu. W latach 1848-49 rozpoczęto wykup gruntów pod budowę, a wkrótce potem zlecono wykonanie planów budowli Antoniemu Radziszewskiemu oraz Henrykowi Marconiemu (który był także projektantem radomskiego ratusza oraz elewacji budynku Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego w Warszawie). Budowę ukończono prawdopodobnie w 1852r.