Obecnie kończą się prace związane z budową dachu, a także montaż stolarki okiennej. Wykonano także klatki schodowe, a już niedługo będą kładzione instalacje.
- Aura pogodowa była dość sprzyjająca, dlatego zgodnie z planem udało nam się przykryć dach. Teraz kończymy elewację zewnętrzną, natomiast reszta robót będzie prowadzona w środku budynku – mówi kpt. Paweł Pora – rzecznik PSP w Radomiu. - Budowa idzie zgodnie z planem, więc powinna się zakończyć jeszcze w tym roku – dodaje.
W tym momencie CPR zatrudnia 71 pracowników. Wszyscy zainteresowani pracą w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, mogą śledzić informacje na ten temat na stronie internetowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu www.straz.radom.pl (zakładka ''służba i praca''). Nabór ogłoszony będzie pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału przyszłego roku.
- Takich CPR-ów w Polsce jest już 12, docelowo ma ich być 17. Każdy CPR, oprócz tego, że obsługuje dany teren, może w razie potrzeby przejmować połączenia alarmowe z każdego miejsca w Polsce. Przy naborze na operatorów, bardzo istotnym kryterium jest język – informuje rzecznik PSP w Radomiu. - W przypadku mniej popularnych języków, jak np. węgierski - jeśli dodzwoni się do CPR-u obywatel Węgier przebywający na terytorium Polski, zostanie przełączony do zalogowanego operatora ze znajomością tego języka, niezależnie od podziału terytorialnego obsługi nr alarmowego 112 – dodaje kpt. Paweł Pora.
Ze względu na obsługiwany obszar, radomski CPR może stać się największy w Polsce. Radomski CPR swoim zasięgiem docelowo ma obsługiwać połączenia alarmowe nr 112 z całego województwa mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy. Na dzień dzisiejszy rodzimy CPR obsługuje już ok. 70% zakładanego terenu, a do końca roku planowane jest włączenie wszystkich przewidzianych powiatów.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>