Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Będą oczyszczać najchętniej odwiedzany przez radomian zalew

K.S. 2014-06-27 17:00:00

Wójt gminy Jedlnia-Letnisko zdecydował o rozpoczęciu procesu oczyszczania zalewu w Siczkach. To jedno z najchetniej odwiedzanych przez radomian miejsc. Ten malowniczy krajobraz zmieni się również w niedalekim czasie, ponieważ ma tam powstać pływające molo. Starego drewnianego już nie ma.

"Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Odbudowa zbiornika wodnego - Siczki - na rzece Gzówce" - tak zatytułowane jest ogłoszenie umieszczone na stronie biuletynu informacji publicznej gminy Jedlnia-Letnisko. 

Opracowanie to powinno obejmować dwa etapy: pierwszy - wykonanie koncepcji odbudowy zbiornika w terminie 3 miesięcy od daty zawarcia umowu uwzględniający zalecenia wynikające z okresowej kontroli stanu technicznego i przydatności do użytkowania zbiornika oraz ekspertyzę techniczną i wskazania odbudowy budowli upustowo-piętrzącej na rzece Gzówce, ekspertyzę geologiczną zapory czołowej oraz czaszy zbiornika; drugi - wykonanie projektów odbudowy zbiornika w terminie 10 miesięcy od daty zawarcia umowy uwzględniających: - odbudowę zbiornika wodnego, remont (odbudowę) jazu i budowę przepławki przy jazie, odbudowę zapory czołowej, roboty regulacyjne na rzece Gzówce powyżej zbiornika. 

Oferty można składać do 7 lipca 2014 roku do Urzędu Gminy. 

- Wójt Piotr Leśnowolski jako pierwszy przeszedł do konkretów. To, że zalewu nie oczyści się na jutro, to jasne, bo to nie jest taka prosta sprawa. Ale to, że powstanie projekt, to już pewne. A znając skuteczność Piotra Leśnowolskiego w zdobywaniu środków zewnętrznych na realizację ważnych projektów (budowa oczyszczalni ścieków, czy rozbudowa infrastruktury sportowej nad zalewem – grube miliony ze środków pomocowych) to jestem spokojny, że za rok – dwa będziemy mieli piękny, a przede wszystkim czysty zalew w Jedlni-Letnisku - czytamy na blogu Jerzego Chrzanowskiego, byłego przewodniczącego Rady Gminy.

Tymczasem trwa rozbudowa infrastruktury na Nadrzecznej – mola pływającego. Przyszły już i są ustawiane tablice informacyjne nt. naszej gminy. Mam swój udział w ich przygotowaniu. Pływające molo jest zakotwiczone na brzegu, unosi się na wodzie, więc nie jest na stałe związane z gruntem. Buduje się go z elementów plastikowych lub drewnianych. Jest odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne.Koszt elementów pływającego mola to kilkaset tysięcy złotych. 

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych