Konferencja poświęcona będzie takim zagadnieniom, jak poszukiwanie i wydobycie gazu z łupków jako inwestycje publiczne; aspekty środowiskowe i społeczne; budowanie poparcia społecznego; rola i perspektywy wydobycia gazu z łupków w regionie. Spotkanie w Radomiu jest jednym z cyklu pomyślanego jako kompendium wiedzy dla przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej odpowiedzialnych za realizację zadań publicznych w zakresie polityki energetycznej, wykonujących zadania dotyczące środowiska i jego ochrony w ramach zarządzania gospodarką zasobów naturalnych na terenie gmin oraz zintegrowaną gospodarką na obszarze województw.
Trwające od kwietnia 2013 do czerwca 2014 przedsięwzięcie obejmuje się 2 konferencje ogólnopolskie w Warszawie (inauguracyjna i zamykająca) oraz 20 konferencji regionalnych na terenie 10 województw: Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego, Podlaskiego, Pomorskiego, Opolskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego.
Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska ?i Gospodarki Wodnej, udział w konferencjach jest bezpłatny.
Celem projektu jest pobudzenie dyskusji na temat wyzwań stawianych przed polską administracją samorządową poszczególnych szczebli, wykonującą zadania publiczne dotyczące środowiska i jego ochrony, w kontekście wpływu technologii poszukiwawczych i eksploatacyjnych gazu z łupków na otaczające środowisko oraz życie mieszkańców regionów potencjalnie zasobnych w te surowce.W gronie przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej organizowana jest dyskusja na temat poszukiwania i wydobycia gazu z łupków w Polsce, jako inwestycjach publicznych. Poszukiwana jest odpowiedź na trudne pytania o problemy na drodze współpracy biznesu i administracji publicznej i samorządowej w procesie poszukiwania i eksploatacji złóż niekonwencjonalnych. Zaproszeni eksperci zaprezentują udane przykłady takiej współpracy.
Przedstawią polskie uwarunkowania prawne i systemowe, wskażą aktualną wiedzę na temat metod stosowanych w procesie poszukiwań i wydobycia gazu z łupków, jak również wpływu technologii poszukiwawczych i eksploatacyjnych na otaczające środowisko oraz życie mieszkańców regionów potencjalnie zasobnych w te surowce.Konferencja odbędzie się 4 marca w Urzędzie Miejskim. Początek o godzinie 10.00.
Gaz z łupków – wpływ na środowisko; zagrożenia czy korzyści dla człowieka to temat konferencji organizowanej w Radomiu 4 marca przez Instytut Studiów Energetycznych oraz Prezydenta Miasta. Konferencja poświęcona będzie takim zagadnieniom, jak poszukiwanie i wydobycie gazu z łupków jako inwestycje publiczne; aspekty środowiskowe i społeczne; budowanie poparcia społecznego; rola i perspektywy wydobycia gazu z łupków w regionie. Spotkanie w Radomiu jest jednym z cyklu pomyślanego jako kompendium wiedzy dla przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej odpowiedzialnych za realizację zadań publicznych w zakresie polityki energetycznej, wykonujących zadania dotyczące środowiska i jego ochrony w ramach zarządzania gospodarką zasobów naturalnych na terenie gmin oraz zintegrowaną gospodarką na obszarze województw. Trwające od kwietnia 2013 do czerwca 2014 przedsięwzięcie obejmuje się 2 konferencje ogólnopolskie w Warszawie (inauguracyjna i zamykająca) oraz 20 konferencji regionalnych na terenie 10 województw: Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego, Podlaskiego, Pomorskiego, Opolskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego. Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska ?i Gospodarki Wodnej, udział w konferencjach jest bezpłatny.
Celem projektu jest pobudzenie dyskusji na temat wyzwań stawianych przed polską administracją samorządową poszczególnych szczebli, wykonującą zadania publiczne dotyczące środowiska i jego ochrony, w kontekście wpływu technologii poszukiwawczych i eksploatacyjnych gazu z łupków na otaczające środowisko oraz życie mieszkańców regionów potencjalnie zasobnych w te surowce. W gronie przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej organizowana jest dyskusja na temat poszukiwania i wydobycia gazu z łupków w Polsce, jako inwestycjach publicznych. Poszukiwana jest odpowiedź na trudne pytania o problemy na drodze współpracy biznesu i administracji publicznej i samorządowej w procesie poszukiwania i eksploatacji złóż niekonwencjonalnych. Zaproszeni eksperci zaprezentują udane przykłady takiej współpracy.
Przedstawią polskie uwarunkowania prawne i systemowe, wskażą aktualną wiedzę na temat metod stosowanych w procesie poszukiwań i wydobycia gazu z łupków, jak również wpływu technologii poszukiwawczych i eksploatacyjnych na otaczające środowisko oraz życie mieszkańców regionów potencjalnie zasobnych w te surowce.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>