Spotkanie odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji, która jest współorganizatorem imprezy, odbywającej się w tym w dniach 5-11 lipca. Anna Mucha zaprosiło do udziału w festiwalu zarówno młodych twórców jak i widzów. – To czas owocny, sprzyjający rozwojowi młodych ludzi, którzy do Radomia przyjeżdżają, ale także owocny ze względu na filmy, które powstają. Cieszy nas też wsparcie miasta. Już nie mogę się doczekać tego tworzonego wspólnie w przestrzeni miasta festiwalu – mówiła aktorka.
Jak ogłosił prezydent Radosław Witkowski w tym roku Urząd Miejski przeznaczy na organizację Kameralnego lata 30 tys. zł i oraz nagrody. Z kolei Mateusz Tyczyński (odpowiadający w mieście za promocję, dyrektor kancelarii prezydenta) ogłosił konkurs, na filmik promujący Radom, w którym nagrodą będzie 1,5 tys. zł.
- Kameralne lato jest nieodłącznie związane z Radomiem, a Radom z Kameralnym latem. I zostaniemy partnerami już na zawsze. Radom chce się promować przez kulturę i film a Kameralne Lato idealnie się w to wpisuje – mówił prezydent Witkowski.
Anna Mucha, która jest ambasadorką festiwalu już po raz siódmy mówiła o tworzącej się tradycji Kameralnego lata i szczególnie ciepło wspominała ubiegłoroczną edycję: - Braliśmy m.in. udział w realizacji specjalnego filmu z jednostką antyterrorystyczna policji. To była przyjemność grania i pracowania z tymi chłopakami. To jest rzecz absolutnie niespotykana w skali kraju na pewno, a być może i świata, że festiwal filmowy ma tak duże wsparcie ze strony służb mundurowych.
- Naszemu udziałowi w Kameralnym Lecie przyświeca promocja bezpiecznych zachowań, w szczególności wśród ludzi młodych, ale nie tylko. To już trzecia edycja z naszym udziałem i planujemy wydanie płyty podsumowującej nasze festiwalowe dokonania – powiedział inspektor Marek Świszcz zastępca komendanta wojewódzkiego policji.
O szczegółach tegorocznej edycji Kameralnego lata mówili Anna Wróblewska dyrektor festiwalu i Maciej Dominiak, producent. Można je poznać tutaj