Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

180 ankiet złożonych w ramach konsultacji społecznych ''Mapy Zagrożeń''

UM Radom, mkj 2014-04-08 13:30:00

Zakończył się etap składania wniosków do tzw. „mapy zagrożeń” w ramach konsultacji społecznych zarządzonych przez Prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.

Konsultacje trwały od 17 marca do 7 kwietnia, a ich celem było zebranie opinii i uwag dotyczących rodzaju i miejsc występowania zagrożeń w Radomiu.

- Poczucie bezpieczeństwa należy do najbardziej istotnych potrzeb każdego człowieka. Jako samorząd staramy się więc w najlepszy możliwy sposób odpowiadać na to zapotrzebowanie, uwzględniając uwagi, sugestie i opinie samych mieszkańców, którzy posiadają najlepszą i najpełniejszą wiedzę o tym, gdzie występują zagrożenia, jakiego rodzaju, jak dotkliwe. Cieszę się, że radomianie przez aktywny udział w konsultacjach „mapy zagrożeń” włączyli się w proces podnoszenia poziomu bezpieczeństwa publicznego – mówi Prezydent Andrzej  Kosztowniak.

Na podstawie zebranych informacji zostanie opracowana realna „mapa zagrożeń”, która odzwierciedli rodzaj przestępstw, wykroczeń i miejsc ich występowania. Będzie ona podstawą do opracowania „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2015 – 2018”.

Ankiety składane przez mieszkańców w ramach konsultacji były anonimowe. Wpłynęło ich 180,  z czego w formie elektronicznej,  poprzez narzędzie głosowania udostępnione na portalu internetowym www.radom.pl - 32 ankiety, w formie elektronicznej poprzez nadsyłanie uwag na adres: konsultacje@umradom.pl  - 4 e-maile z uwagami dotyczącymi zagrożonych obszarów. Najwięcej, bo aż 144 ankiety zostały złożone w formie tradycyjnej, papierowej.

W konsultacjach uczestniczyć mogli wszyscy mieszkańcy Radomia, a także przedstawiciele  środowisk „branżowych”: Komendy Miejskiej Policji,  Straży Miejskiej,  Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej,  Miejskiego Zarządu Lokalami,  spółdzielni mieszkaniowych,  wspólnot mieszkaniowych, zespołów pracy socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,  organizacji pozarządowych.

O tym, co zawierają ankiety, na jakie kwestie zwrócili uwagę uczestnicy konsultacji, jakie są ich sugestie i postulaty – dowiemy się najpóźniej za miesiąc. Tyle czasu ma bowiem Wydział Konsultacji Społecznych na  ich analizę merytoryczną i przygotowanie pełnego sprawozdania.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych