Starania władz uczelni o nadanie jej miana uniwersytetu przymiotnikowego nabrały tempa w ubiegłym roku. Wtedy Senat uczelni na wniosek ówczesnego rektora Mirosława Lufta podjął uchwałę o zmianie nazwy uczelni z Politechniki Radomskiej na Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego.
Stosowne dokumenty trafiły do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym uczelnia może ubiegać się o przyjęcie nazwy "uniwersytet" uzupełnione przymiotnikiem określającym jej profil, jeżeli posiada co najmniej sześc uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym, minimum czterech uprawnienia w zakresie nauk objętych profilem uczelni. Politechnika Radomska spełniała te kryteria.
Ostatecznie w lipcu posłowie przegłosowali ustawę o zmianie nazwy radomskiej uczelni. Zmianę nazwy poparło 442 posłów. Na początku sierpnia natomiast ustawę przyjął Senat, a 17 sierpnia prezydent Bronisław Komorowski dokument podpisał.
Od dziś Radom oficjalnie poszczycić może się Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym. Studenci, którzy naukę rozpoczęli jeszcze w Politechnice Radomskiej, kończąc edukację, otrzymają dokument poświadczający, że ukończyli uniwersytet.