- Miejsce startu nie zostało wybrane przypadkowo. Właśnie obchodzimy 40. rocznicę wybuchu strajków w Radomiu i od tamtej pory to miasto jest jednym z symboli Solidarności - wyjaśnił przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy, Waldemar Krenc.
Przed oficjalnym rozpoczęciem wyścigu, na ul. Żeromskiego miała miejsce miła uroczystość, na której podziękowano naszemu miastu za włączenie się w organizację tej imprezy. Wzięli w niej udział m.in. były polski kolarz szosowy i torowy, dwukrotny mistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata - Mieczysław Nowicki, jak i Edward Skorek, były wspaniały polski siatkarz, mistrz olimpijski oraz mistrz świata.
- Mam nadzieję, że ten wyścig będzie początkiem wielkiej kariery jednego z młodych polskich kolarzy, któremu uda się powtórzyć moje sukcesy - mówił Mieczysław Nowicki.
- Jeszcze raz chciałbym wygrać ten wyścig. Jestem dobrze przygotowany i wierzę w końcowy sukces - powiedział nam ubiegłoroczny zwycięzca, Holender Johim Ariesen (Metec-TKH), który zgodnie z tradycją jedzie z pierwszym numerem startowym.
Udział w imprezie biorą również m.in. triumfator z 2007 i 2008 r. - Łukasz Bodnar i najlepszy w 2014 r. - Kamil Zieliński.
W sumie ponad 130 kolarzy będzie reprezentować dziewięć polskich ekip, w tym trzy zawodowe (CCC Sprandi Polkowice, Verva ActiveJet i Domin Sport) oraz kilkanaście zagranicznych zespołów, m.in. z Holandii, Belgii, Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi i Litwy.
Pełną listę startową znaleźć można tutaj.
Trasa wyścigu:
29.6 - 1. etap, Radom - Łódź (178,2 km);
30.6 - 2. etap, Koluszki - Kutno (99,6 km);
3. etap, Pabianice - Sieradz (84 km);
1.7. - 4. etap, Piotrków Trybunalski - Kielce (169,4 km);
2.7. - 5. etap, Tarnobrzeg - Krosno (195 km).
Zablokowane centrum Radomia! Kolarski miniwyścig Solidarności [ZDJĘCIA]
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>