Przypomnijmy, że rower miejski zacznie funkcjonować w Radomiu 1 kwietnia. Za jego wdrożenie i obsługę odpowiadać będzie firma Nextbike Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przetargu.
Miasto za instalację i obsługę rowerów zapłaci dokładnie blisko 3,1 mln zł. Operator będzie miał za zadanie wdrożenie systemu, a następnie jego kompleksową obsługę w latach 2017-2019. Radomski Rower Miejski obejmie 25 lokalizacji i 250 jednośladów oraz tandemy i rowery o charakterze familijnym i bagażowym.
System umożliwi wypożyczenie i zwrot roweru w dowolnej stacji przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w całym okresie funkcjonowania systemu. Wykonawca poniesie koszty wypożyczenia roweru przez klientów systemu przez pierwsze 20 minut od chwili wypożyczenia roweru ze stacji rowerowej do chwili zwrotu na dowolną stację rowerową. Koszt godzinnego wypożyczenia roweru to 2 zł.
Wykonawca będzie miał m.in. obowiązek prowadzenia Biura Obsługi Klienta oraz systemu informacji elektronicznej i telefonicznej. Zapewni również wsparcie techniczne dla użytkowników systemu. Biuro obsługi ma się mieścić przy ul. Rwańskiej. Nextbike zatrudni do niego pracowników.
Radom jest 16 miastem, w którym system roweru publicznego będzie zarządzany przez firmę Nextbike. Wszystkie sieci wypożyczalni operatora są kompatybilne. To oznacza, że użytkownik zarejestrowany w Radomiu będzie mógł bez zbędnych formalności korzystać z rowerów publicznych w innych miastach.
Testowanie systemu ma się odbyć w ostatnich dniach marca. Z tego powodu trwają już prace przy montażu stacji, m.in. przy placu Kotlarza, czy przy ul. Młodzianowskiej.
Na prima aprilis Radom przesiądzie się na rowery! Pierwsze 20 minut gratis
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>