Jak podkreślają organizatorzy kampanii, wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach. Policjanci i siatkarze będą promować zasadę: "Smart STOP - patrz na drogę". Adresatami kampanii są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie.
- Serdecznie dziękujemy, że siatkarze włączyli się w tę akcję i razem z nimi możemy propagować te bezpieczne zachowania szczególnie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych - mówiła Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Jednym z elementów kampanii będzie przypominanie niechronionym użytkownikom dróg o odpowiedzialnym posługiwaniu się smartfonami poprzez informacje, które pojawią się przed przejściami dla pieszych. - Chcemy promować dobre nawyki dla niechronionych użytkowników drogi. Przede wszystkim żeby ludzie, którzy przechodzą przez przejścia dla pieszych nie korzystali w tym samym czasie ze swoich urządzeń elektronicznych, smartfonów czy tabletów. Będziemy promowali tę akcję przez cały sezon, rozdawali ulotki, kamizelki z nadrukami oraz będziemy chcieli też promować tę akcję w szkołach w ramach Partnerstwa Regionalnego Czarni - powiedział Marcin Tomczyk, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Czarni Radom.
W działania mazowieckiej drogówki włączyli się także siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom, którym spodobał się pomysł kampanii społecznej. Informacja o ostrożnym użytkowaniu telefonów komórkowych m.in. przez pieszych pojawi się na meczach rozgrywanych przez drużynę 2 siatkarskiej PlusLidze. Wkrótce wyemitowany zostanie spot promujący akcję z udziałem radomskich siatkarzy.