- To był bardzo ciekawy i wartościowy projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego. Potwierdził to zresztą wynik głosowania. Trzeba bowiem pamiętać, że historia naszego miasta jest bardzo mocno spleciona z historią sportu, który zawsze był niezwykle istotnym elementem życia Radomia. A Radomiak to jeden z najjaśniejszych punków w całej tej historii. Przez dziesięciolecia całe pokolenia emocjonowały się meczami Radomiaka. Dlatego, bardzo dobrze się stało, że pomysł uhonorowania ludzi, którzy przez lata tworzyli Radomiaka, został zgłoszony i wypromowany. Dla starszych radomian to okazja do wspomnień, a dla młodych cenna lekcja historii - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.
W 2020 roku obchodzony jest jubileusz 110-lecia powstania RKS Radomiak Radom. Do tej pory podejmowane były różne próby uczczenia pojedynczych osób i wydarzeń związanych z klubem.
- Mało kto jednak pamięta, że kolebką radomskiego futbolu jest Park Stary Ogród, gdzie mieścił się stadion RKS-u. Chcieliśmy więc przypomnieć o tym przedstawicielom młodego pokolenia fanów sportu - mówi Michał Podlewski, pomysłodawca projektu, dodając: - Podczas montowania dwuczęściowej tablicy przy ul. Okulickiego, subtelnie wpisującej się w otoczenie, odwiedzało nas wielu sportowców, którzy pamiętają jeszcze rozgrywki w Starym Ogrodzie. Opowiadali nam mnóstwo sentymentalnych historii, a to ugruntowało nas w przekonaniu, że warto realizować tego typu projekty.
Przypomnijmy, że w ramach projektu pn. "Uczcijmy legendy Radomiaka", powstała także wyjątkowa publikacja pt. "110 wydarzeń na 110-lecie Radomiaka". Jej autorzy zabrali sympatyków lokalnego sportu na ponad 250-stronicową wędrówkę po 110 wydarzeniach związanych z Radomiakiem i jego przedstawicielami.