Organizatorzy chcą także turniejem uczcić pamięć syna Henryka Zatorskiego - Zbigniewa, który przez lata był organizatorem zawodów.
Tym razem w imprezie weźmie udział 10 drużyn juniorów młodszych z rocznika 1995: Proch Pionki, Zwolenianka (ubiegłoroczny zwycięzca), Legion Radom, Strażak Wielogóra, Szydłowianka, Junior Radom, KS Stara Błotnica, KS Magnuszew, Centrum Radom i Wulkan Zakrzew.
Zespoły spotkają się w grupach:
Grupa A: Legion Radom, Zwolenianka Zwoleń, Szydłowianka Szydłowiec, KS Błotnica, Centrum Radom.
Grupa B: Strażak Wielogóra, Proch Pionki, Junior Radom, KS Magnuszew, Wulkan Zakrzew.
W dotychczasowych edycjach memoriału im. Zatorskiego najczęściej, bo trzy razy wygrywał Proch Pionki, po dwa razy wygrywali piłkarze Legionu Radom, Juniora Radom i Beniaminka Radom.
Turniej rozpocznie się o godz. 9.00 w hali sportowej przy ulicy Sosnowej w Pionkach. Mecze półfinałowe i finałowe rozpoczną się o godz. 13.30. Po zakończeniu spotkan odbędzie się ceremonia zakonczenia i wręczenie nagród. Wstęp na zawody jest wolny.
Organizatorami XIX Memoriału im. Henryka Zatorskiego są:
Klub Sportowy „Proch” Pionki
Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
Burmistrz Miasta Pionki
Starosta Powiatu Radomskiego
Rodzina Henryka Zatorskiego
Sponsorzy turnieju to:
Wodociągi Miejskie w Radomiu
Biuro Podróży Alfa Star
Sklep Komputronik w Radomiu
Przedsiębiorstwo Wywozu Nieczystości Stałych Almax
Stowarzyszenie Kibiców Tylko Radomiak
Henryk Zatorski – piłkarz, trener, wychowawca młodzieży. Swoją przygodę z futbolem rozpoczął w dzikiej drużynie pod nazwą Juventus, która grupowała chłopców z krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. Stamtąd za namową Józefa Kałuży (jeden z najlepszych piłkarzy okresu przedwojennego) trafił do Wisły Kraków. W 1936 roku zadebiutował w Lidze Państwowej w barwach „Białej Gwiazdy” w meczu przeciwko Warcie Poznań. Według historyków futbolu w Wiśle rozegrał siedem spotkań w najwyższej lidze i zdobył w nich dwa gole. W późniejszych latach był trenerem i piłkarzem w KS Chełmek. W 1949 roku wywalczył z tym zespołem awans do drugiej ligi. Rok później pracował już w Radomiu. Trenował piłkarzy Radomiaka, Czarnych, a od połowy 1960 roku Prochu Pionki. W następnych latach zajął się szkoleniem młodzieży w Radomiaku, potem seniorów Broni Radom i Pilicy Białobrzegi. Do końca swojego życia pracował z piłkarską młodzieżą Prochu. Zmarł 16 stycznia 1990 roku. Od 1994 roku Klub Sportowy Proch i Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej są organizatorami memoriału poświęconego jego pamięci. Impreza organizowana dla drużyn młodzieżowych odbywa się tradycyjnie na początku roku.